Smer kritizuje mediálnu kampaň, ktorú má na Slovensku organizovať NATO

Smer kritizuje mediálnu kampaň, ktorú má na Slovensku organizovať NATO. Jej cieľom je podľa šéfa strany Roberta Fica zvýšiť počet Slovákov, ktorí podporujú vojenskú pomoc Ukrajine a tiež zvýšiť podporu pre NATO. Fico to považuje za priamy zásah do volebnej kampane na poškodenie opozície. Smer rešpektuje členstvo SR v NATO a plnenie našich záväzkov, no pýta sa, prečo chce NATO meniť názory na vojenskú pomoc Ukrajine.

04.06.2023 11:38
Robert Fico Foto: ,
Robert Fico.
debata (49)

NATO chce tiež podľa Fica kampaňou zvýšiť počet Slovákov, ktorí veria, že NATO je spôsobilé a zaviazané poskytnúť bezpečnosť SR a zvýšiť počet ľudí, ktorí spájajú bezpečnosť Slovenska s Ukrajinou ako suverénnym a nezávislým štátom.

rasto kuzel linkedin Čítajte viac Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

Smer nemá problém s tým, aby NATO propagovalo na Slovensku svoju činnosť, kritizuje snahu zvýšiť počet Slovákov, ktorí podporujú vojenskú pomoc Ukrajine.

Bachmut, Ukrajina Čítajte viac GLOBSEC: Slovensko je na frontovej línii dezinfo vojny

Kampaň má byť podľa jeho slov určená pre ľudí vo vekovej a vzdelanostnej kategórii, ktorá kopíruje voličov Smeru. Žiada, aby NATO zrušilo verejné obstarávanie na túto kampaň, alebo aby ju odložilo na obdobie po septembrových parlamentných voľbách.

Čaputová: Slovensko čelí dezinformáciám o voľbách
Video
Zdroj: TASR

Pripomenul, že viacerí aktéri vrátane prezidentky Zuzany Čaputovej spomínajú obavy so šírenia dezinformácií na Slovensku. Pýta sa preto, či je kampaň NATO odpoveďou na tieto obavy. Fico tvrdí, že vojenská pomoc Ukrajine spôsobuje ďalšie nešťastie a treba pristúpiť k mierovým rokovaniam.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva Čítajte viac Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová
49 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #NATO #dezinformácia