Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak, zranili sa piati cestujúci. Polícia začala trestné stíhanie

Železničná doprava v okrese Rimavská Sobota je po utorňajšej nehode osobného vlaku naďalej prerušená. Prevrátený vozeň budú odstraňovať pomocou žeriavu. Po vykoľajení vlaku záchranári ošetrili päť ľudí, informovali v stredu železnice.

06.06.2023 21:44 , aktualizované: 07.06.2023 16:26
vykoľajený vlak Foto:
debata (5)

„Momentálne je doprava prerušená, a to v úseku Rimavská Sobota – Rimavská Baňa – Hnúšťa, a pre cestujúcu verejnosť je zavedená náhradná autobusová doprava. ŽSR pracujú na čo najskoršom odstránení nehodovej udalosti, nakládku zabezpečíme pomocou žeriavu," uviedla hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová s tým, že nehodová udalosť spôsobila meškanie jedného vlaku v trvaní 84 minút.

V súvislosti s nehodou sa začalo trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková. „K vykoľajeniu vozňa došlo po tom, ako narazil do stromu, ktorý bol spadnutý na železničnej trati. Vo vlaku bolo v čase nehody sedem osôb, z toho päť cestujúcich, rušňovodič a sprievodkyňa,“ uviedla Kováčiková.

Na mieste udalosti zasahovala približne tridsiatka profesionálnych i dobrovoľných hasičov, polícia aj tri posádky záchrannej zdravotnej služby. „Po príjazde na miesto zásahu záchranári ošetrili päť ľudí, ktorí utrpeli najmä stredne ťažké poranenia. Záchranári ich pri vedomí transportovali do nemocníc v Rimavskej Sobote a v Lučenci,“ priblížila pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Na trati medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha sa v utorok krátko pred 20.00 h vykoľajil a prevrátil vlak. Príčinou nehody bol náraz vlaku do stromu spadnutého v koľaji. Podľa ŽSR sa strom zosunul zo svahu, pravdepodobne vplyvom nepriaznivého počasia.

Miesto zrážky vlakov pri Vrútkach. Archívne video
Video
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Rimavská Sobota #nehoda vlaku