Žena si chcela dobiť kredit, prišla o 10-tisíc eur. Polícia upozorňuje na nové spôsoby podvodníkov

Polícia upozorňuje na podvody dobitia kreditu na kartu mobilného telefónu. Žena si chcela dobiť sedem eur, postupne jej však odišlo 10.000 eur. Informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

13.06.2023 13:24
debata (7)

Žene sa nepodarilo otvoriť aplikáciu na dobitie kreditu, a tak otvorila inú stránku. „Klikla na prvú možnosť a tá ju naviedla na ponuku a výber bánk, cez ktoré môže uskutočniť platbu za kredit. Poškodená si vybrala možnosť svojej banky, kde podľa pokynov zadala prihlasovacie údaje do internetbankingu. Po zadaní údajov jej prišla SMS s osemmiestnym kódom,“ priblížila hovorkyňa. Poškodenej následne na linke banky uviedli, že jej z účtu postupne odišlo 10.000 eur.

Ako tvrdí polícia na sociálnej sieti, dobitie kreditu na kartu mobilného telefónu je jeden z najnovších podvodov, ktoré sa v poslednom čase rozmohol. Polícia v tejto súvislosti upozorňuje verejnosť, aby za žiadnych okolností neposkytovala údaje z platobnej karty. „Raďte sa, pýtajte sa, či už známych, pracovníkov v bankách alebo na iných úradoch a miestach, ak si nie ste istí,“ dodala.

telefón, ruky, mobil Čítajte aj Spoločnosť Eset varuje pred podvodníkmi zameranými na Slovákov
7 debata chyba
Viac na túto tému: #podvody #Polícia Slovenskej republiky