Hamran pripustil, že Kollárovu ex mohli sledovať štátne autá. Prípad rieši NAKA v utajovanom režime

Prípadom Barbory Richterovej, expartnerky predsedu parlamentu a hnutia Sme rodina Borisa Kollára, sa zaoberá Národná kriminálna agentúra (NAKA). Vo štvrtok o tom hovoril policajný prezident Štefan Hamran v diskusnej relácii Rádia Expres. Hovorkyňa prezídia policajného zboru Denisa Bárdyová pre Pravdu potvrdila, že na NAKA bolo doručené trestné oznámenie. K ďalšiemu postupu sa nie je možné vyjadriť.

22.06.2023 13:55 , aktualizované: 16:30
debata (108)
Kollár: Nepotrebujem sledovať Barboru Richterovú
Video
Zdroj: TV Pravda

Predseda parlamentu v reakcii uviedol, že svoju expartnerku a matku dvoch synov nepotrebuje sledovať, lebo vie, kde býva, kam chodí nakupovať a do akej školy chodí jeho syn. „Nikdy som nekontaktoval SIS-ku, aby sledovala Barboru,“ vyhlásil Kollár.

Verí, že polícia sa bude podrobne zaoberať aj tým, aké autá ju mali sledovať a že preverí, kto za celou kauzou stojí.

Dodal, že je to súčasť politického boja. „Idú voľby. Niekto si myslí, že ja by som išiel s Ficom, tak potrebuje zlikvidovať Sme rodina,“ vyhlásil.

Prípad je v utajovanom režime

Policajný prezident Štefan Hamran na Exprese povedal, NAKA preveruje aj podozrenia zo sledovania Richterovej. „Poškodená podala trestné oznámenie priamo na NAKA, vyšetrujeme podozrenie zo skutku ublíženia na zdraví,“ uviedol.

Kollár neľutuje, že prefackal expriateľku
Video
Ospravedlniť sa nemieni, spravil by to znova / Zdroj: TV Pravda

„Ráno som bol informovaný, že tri vozidlá máme identifikované,“ podotkol Hamran.

Nevylúčil, že vozidlá patria zložkám štátu. „V kontexte týchto zistení budeme vyšetrovať možno aj podozrenia zo zneužívania štátnej moci na súkromné účely,“ doplnil.

boris kollár Čítajte viac Kollár neľutuje, že prefackal expriateľku. Spravil by to znova, odstúpiť sa nechystá: Odvolanie mu nehrozí

Policajná hovorkyňa dodala, že k ďalšiemu postupu sa v súčasnosti nie je možné vyjadriť, aby nedošlo k zmareniu dosiahnutia účelu trestného konania. „Polícia postupuje vždy v zmysle zákona a v intenciách platnej právnej úpravy, avšak nakoľko je táto problematika v utajovanom režime, nie sme oprávnení o nej poskytovať žiadne informácie,“ dodala Bárdyová.

Barbora Richterová obviňuje Borisa Kollára
Video
Zdroj: FB Barbora Richterová

Kollár o spore s Richterovou hovoril na tlačových konferenciách, kde okrem iného priznal, že ju pred 12 rokmi udrel po tom, ako ohrozila ich dieťa. Zároveň odmietol Richterovej obvinenia, za ktorými vidí kampaň na jeho očiernenie. Trvá na tom, že v záujme ochrany dieťaťa konal správne. Viaceré strany ho po jeho výrokoch vyzvali na odstúpenie z funkcie predsedu parlamentu. Kollár odstúpiť nemieni.

Sme rodina, Boris Kollár, snem Čítajte viac Politológ: Kollár mal odísť, násilie je neospravedlniteľné. Kauza môže Sme rodinu posunúť mimo parlament Boris Kollár, Čítajte viac Psychologička: Priznanie Kollára, že udrel ženu, môže byť dvojsečná zbraň

© Autorské práva vyhradené

108 debata chyba
Viac na túto tému: #Boris Kollár #Barbora Richterová