Násilím trpí každá tretia Slovenka. Kollárova kauza ukazuje, že k nemu potrebujeme nulovú toleranciu

Akékoľvek násilie na ženách je neospravedlniteľné, hovorí v podcaste denníka Pravda Dušana Karlovská z občianskeho združenia Fenestra, ktoré vyše 20 rokov pomáha týraným ženám.

27.06.2023 21:30
debata (82)
Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.

Násilie na ženách je najčastejším porušovaním Ľudských práv na svete. Na Slovensku ho počas života zažije tretina dospelej populácie žien. Hoci sa vnímanie domáceho násilia a aj dostupnosť pomoci ženám za posledné desaťročie zlepšili, stále sú oblasti, v ktorých sa nehýbeme vpred vôbec, alebo len veľmi pomaly. To potom odrádza ženy, ktoré trpia domácim násilím, aby sa mu bránili a riešili ho.

Ide najmä o nejednotní prístup policajtov a s tým súvisiacu absenciu špecializovaných policajných tímov, ďalej, že súčasný systém nezohľadňuje a nechráni pred násilníkmi deti, ktorú sú v 70 percentách prípadov svedkami domáceho násilia, nesystémovú legislatívu a neudržateľné financovanie pomoci obetiam domáceho násilia. Viac vysvetľuje v rozhovore spoluautorka najnovšej analýzy o domácom násilí na Slovensku, Dušana Karlovská z OZ Fenestra.

Ďalšie podcasty Pravdy

© Autorské práva vyhradené

82 debata chyba
Viac na túto tému: #domáce násilie #násilie na ženách #Boris Kollár #Počúvajte Pravdu