Žiak podpálil školu, pri požiari zahynul. Horeli tiež autá. Do školy pre nadaných chodil aj vrah zo Zámockej

Tragická udalosť v sobotu ráno. Podľa denníka Štandard žiak podpálil školu na Teplickej ulici v Bratislave a sám pri tom zahynul. Polícia potvrdila vyšetrovanie série požiarov, keď okrem školy horelo až štrnásť áut.

01.07.2023 11:45 , aktualizované: 14:39
Vraky áut po požiari na Pestovateľskej ulici v... Foto:
Vraky áut po požiari na Pestovateľskej ulici v Bratislave
debata (241)
Zástupcovia samosprávy o situácii po tragédii
Video

Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium zároveň je známa aj tým, že do nej chodil vrah, ktorý nedávno zastrelil dvoch ľudí pred podnikom Tepláreň na Zámockej ulici.

Vraky áut po požiari na Pestovateľskej ulici v...
Vraky áut po požiari na Pestovateľskej ulici v...
+2Vraky áut po požiari na Pestovateľskej ulici v...

V sobotňajšom prípade podľa Štandardu podpálil žiak prvé poschodie školy a ešte predtým zapálil autá na ulici. Štandard píše, že to bol bezproblémový žiak, ktorému zostával ešte rok štúdia na gymnáziu.

Pohrebná spoločnosť odváža telo mŕtveho mladíka
Video

Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) pre oblasť zdravotníctva Juraj Štekláč spresnil, že k požiaru došlo v skorých ranných hodinách v priestoroch školy pre mimoriadne nadané deti. „V budove vznikli rozsiahlejšie škody, ale pre túto chvíľu sú pre nás nepodstatné,“ do­dal.

Na mieste činu ešte aj v sobotu popoludní pokračovali vyšetrovacie úkony. Psychologickú pomoc poskytujú na mieste odborníci z IPčka, priblížila riaditeľka odboru školstva, mládeže a športu Úradu BSK Jana Zápalová.

Polícia vyšetruje sériu požiarov

Vyšetrovanie požiarov v druhom a treťom bratislavskom obvode potvrdila aj polícia.

"Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II boli dnes (01.07.2023) krátko pred 02.00 hod vyslaní k požiaru viacerých motorových vozidiel nachádzajúcich sa v areáli jednej z firiem na Pestovateľskej ulici. Na mieste bolo zistené, že v dôsledku požiaru založeného neznámym páchateľom došlo v súkromnom areáli firmy k zapáleniu 6 motorových vozidiel a pred areálom firmy k zapáleniu ďalších 8 motorových vozidiel.

Video televízie ta3 z miesta tragédie ukazuje prácu vyšetrovateľov v areáli školy pre nadané deti.
Video

Celú reportáž ta3 z miesta nešťastia si môžete pozrieť TU.

V krátkom čase po požiari na Pestovateľskej ulici boli policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III vyslaní na Skalickú cestu, kde v zmysle oznámenia malo dôjsť k požiaru vnútorných priestorov školy. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru po uhasení požiaru spozorovali v zhorených priestoroch telo muža bez známok života. Privolaný súdny lekár na mieste konštatoval smrť. Zisťovateľ príčin požiaru sa vyjadril, že požiar bol vytvorený úmyselne.

Presné príčiny a okolnosti uvedených udalostí sú predmetom vyšetrovania. Vzhľadom k prebiehajúcim úkonom nie je možné poskytnúť bližšie informácieô" uviedla políca na sociálnej sieti.

Do školy chodil aj vrah zo Zámockej

Do školy Školy pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto chodil aj 19-ročný mladík Juraj Krajčík, ktorý vlani zastrelil dvoch ľudí v Bratislave z LGBTI+ komunity. V čase jeho činu škola odsúdila prejavy násilia.

Škola vtedy konštatovala, že za to môže aj negatívne pôsobenie na psychiku a osobnosť žiakov počas dvojročného obdobia dištančného vzdelávania, keď boli deti odkázané na komunikáciu cez počítač, predovšetkým sociálne siete.

„Nie je v našich silách kontrolovať aktivity žiakov na súkromných nezverejnených účtoch, ako tomu bolo aj v tomto konkrétnom prípade,“ zdôraznili s tým, že škola nemôže suplovať podmienky rodinného prostredia a vplyvy sociálnych sietí, ktoré v súčasnosti determinujú dnešnú mládež.

Zámocká ulica deň po tragickej streľbe
Video
241 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #požiar