Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti so sobotným požiarom školy

Polícia začala trestné stíhanie za zločin poškodzovania cudzej veci a prečin usmrtenia v súvislosti so sobotným požiarom v priestoroch školy na Skalickej ceste v hlavnom meste. TASR o tom informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Jana Šimunková.

03.07.2023 13:26
Požiar v škole pre nadané deti na Teplickej ulici, Foto:
Požiar v škole pre nadané deti na Teplickej ulici v Bratislave, záchranári tam našli aj mŕtveho muža.
debata (1)

„Dnešným dňom si prípad na základe príkazu riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave prevzala krajská kriminálka,“ ozrejmila polícia s tým, že nie je možné poskytnúť k prípadu bližšie informácie.

Horiace auta aj škola, mŕtvy žiak. K tragédii hovoria zástupcovia samosprávy
Video

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ako zriaďovateľ školy pokračuje v zisťovaní a analyzovaní rozsahu škôd. „Aktuálne je potrebné vyhotovenie statického posudku, od ktorého závisia ďalšie kroky,“ konštatuje na sociálnej sieti. Podľa kraja je rozsah škôd rozsiahly, na základe predbežných odhadov pôjde o státisíce eur.

Vraky áut po požiari na Pestovateľskej ulici v Bratislave Čítajte viac Žiak podpálil školu, pri požiari zahynul. Horeli tiež autá. Do školy pre nadaných chodil aj vrah zo Zámockej

K požiaru došlo počas soboty v skorých ranných hodinách v priestoroch školy pre mimoriadne nadané deti. Po uhasení našli záchranári mŕtve mužské telo. Požiar mal byť vytvorený úmyselne. Krátko pred ním, horeli aj viaceré motorové vozidlá v areáli jednej z firiem na Pestovateľskej u­lici.

Po tragédii na škole na Teplickej odvážajú telo mladíka
Video
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #požiar