Žilinka dal preveriť zastavenie stíhania v kauze vyhrážok starostovi Ladomirovej

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka dal preskúmať zákonnosť a opodstatnenosť zastavenia trestného stíhania v prípade vyhrážok niekdajšiemu starostovi obce Ladomirová v okrese Svidník, informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Zuzana Drobová.

10.07.2023 12:22 , aktualizované: 16:20
cintorín Ladomirová Foto:
Cintorín Ladomirova.
debata (11)

„Vo veci vyhrážok bývalému starostovi obce Ladomirová dnes generálny prokurátor SR Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Prešove, aby preskúmal zákonnosť a opodstatnenosť uznesenia vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru Svidník o zastavení trestného stíhania pre prečiny nebezpečného vyhrážania a ohovárania,“ priblížila hovorkyňa. Dodala, že Žilinka rovnako nariadil aj preverenie postupu dozorujúceho prokurátora Okresnej prokuratúry Svidník.

Video
Maroš Žilinka Čítajte viac Žilinka naletel na klamstvo ruského veľvyslanca: Chce prešetrovať hoax o zničenom cintoríne v Ladomirovej

Vyhrážky mali súvisieť s údajným nelegálnym zásahom do cintorína z prvej svetovej vojny, ktorý tiež preveruje polícia. Ruská ambasáda vlani v septembri uviedla, že vtedajší starosta Ladomirovej dal cintorín bagrom zrovnať so zemou. Starosta reagoval, že to nie je pravda a hroby zostali naďalej na svojich miestach.

cintorín Ladomirová Čítajte viac Na ladomirskom vojenskom cintoríne neboli ani kríže

Následne však čelil vyhrážkam a ohováraniu. Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik informoval, že polícia trestné stíhanie zastavila.

cintorín Ladomirová Čítajte viac K poškodeniu vojnových hrobov v Ladomirovej podľa pamiatkarov nedošlo

„Predmetný skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,“ priblížil hovorca s tým, že uznesenie vyšetrovateľa o zastavení trestného stíhania už nadobudlo právoplatnosť. Upozornil na to Denník N.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Maroš Žilinka #Ladomírová