Muž, ktorý sa vyhrážal Čaputovej a Naďovi, zostáva na slobode

Obvinený Peter P., ktorý sa vyhrážal prezidentke Zuzane Čaputovej a exministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi, zostáva stíhaný na slobode. Musí však dodržiavať viacero povinností a obmedzení. V utorok o tom rozhodol senát Krajského súdu v Bratislave. Rozhodnutie je právoplatné.

11.07.2023 09:43
debata (6)

Prokuratúra navrhovala pre obvineného tzv. preventívnu väzbu, ktorá sa využíva pri obave z pokračovania v trestnej činnosti. Prvostupňový súd síce 30. júna skonštatoval dôvod väzby, ale nahradil ju viacerými obmedzeniami a povinnosťami.

NAKA Čítajte viac NAKA zadržala muža v prípade vyhrážania sa prezidentke a exministrovi Naďovi

Sťažnostný súd modifikoval obmedzenia a povinnosti, ktoré boli obvinenému uložené. Väzbu nahradil prijatím písomného sľubu a dohľadom probačného a mediačného úradníka. Okrem iného má Peter P. bez súhlasu probačného a mediačného úradníka zákaz vycestovať do zahraničia.

Má tiež zákaz úmyselne sa priblížiť k poškodeným na vzdialenosť menšiu ako 50 metrov. Musí sa tiež zúčastniť psychoterapie alebo psychologického poradenstva. Má tiež povinnosť nosiť tzv. monitorovací náramok.

čaputová, zuzana čaputová, Čítajte viac Fico opäť vyťahuje kartu Soros. Čaputovej sa vyhrážajú zabitím. Podnikne právne kroky

Bratislavský krajský súd v utorok rozhodoval o sťažnosti prokurátorky proti nevzatiu obvineného do väzby Mestským súdom Bratislava I.

Polícia obvinila Petra P. z trestných činov vydierania, nebezpečného vyhrážania a nedovoleného ozbrojovania. Zadržali ho v rámci akcie s krycím názvom Pepino. K trestnej činnosti sa priznal. „Veľmi ma mrzí to, čo som urobil. Toto svoje konanie budem ľutovať do konca svojho života,“ povedal s tým, že poškodeným sa ospravedlňuje.

Prokuratúra už skôr priblížila, že jednou zo skutočností, ktoré sa obvinenému kladú za vinu, je posielanie výhražných listov s nábojmi bez textu a vydieracích listov dvom poškodeným osobám.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaroslav Naď #Zuzana Čaputová