Láska cez internet stála Bratislavčanku 50-tisíc eur. Štyri roky jej vyznával city falošný vojak

Dokopy vyše 50.000 eur poslala za štyri roky 61-ročná Bratislavčanka mužovi z internetu. Ten jej prostredníctvom e-mailov tvrdil, že je vojak a peniaze potrebuje na uvoľnenie z armády. Poškodená na neho podala trestné oznámenie. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

12.07.2023 13:12
žena, dôchodkyňa, kalkulačka, počítanie, úsmev Foto:
Ilustračné foto.
debata (5)

Ako uvádza polícia, nie je vždy dobré, keď srdce vyhrá nad rozumom. Podvodník si vytvoril silné citové puto k žene. Využíval na to identitu amerického vojaka Maxa. Ten jej vyznával lásku cez správy na sociálnych sieťach a postupne z nej vylákal tisíce eur, ktoré vraj potreboval na uvoľnenie z armády.

fishing, phishing, hacker, mobil, počítačová kriminalita, počítač, Čítajte aj City a sľuby o spoločnej budúcnosti. Aj tieto finty vytiahli z Prešovčanky cez 7300 eur na účet podvodníka

Polícia v tejto súvislosti opätovne upozorňuje na falošné profily vojakov, lekárov, bankárov, ktoré veľmi často posielajú na sociálnych sieťach žiadosti o priateľstvo, súkromné správy alebo sa zapájajú do komentovania príspevkov. „V žiadnom prípade sa nenechajte nalákať na komplimenty a vyznania lásky od cudzích osôb, ktoré osobne nepoznáte. Tieto profily často využívajú falošné fotky alebo ukradnuté profily reálnych ľudí,“ upozornila.

fishing, phishing, hacker, mobil, počítačová kriminalita, počítač, Čítajte aj Žena si chcela dobiť kredit, prišla o 10-tisíc eur. Polícia upozorňuje na nové spôsoby podvodníkov
5 debata chyba
Viac na túto tému: #americký vojak #podvody na internete #podvody na senioroch