Holanďan obžalovaný z vraždy Slovenky je vo väzenskej nemocnici, pojednávanie odročili

Na pôde Mestského súdu Bratislava I sa malo v stredu začať opätovné hlavné pojednávanie v kauze holandského lodného kapitána Gerrita Jana K. obžalovaného z vraždy priateľky Simony.

19.07.2023 11:47
Holanďan väzba vražda Foto:
Holanďan Gerrit Jan Kramer na snímke s nebohou Simonou, ktorú mal podľa obžaloby zavraždiť.
debata

Ako však uviedol predseda senátu Michal Valent, z nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne mu oznámili, že u väzobne stíhaného obžalovaného je podozrenie na závažné infekčné ochorenie. Preto lekár neodporučil jeho účasť na dnešnom hlavnom pojednávaní. Súd z tohto dôvodu odročil pojednávanie na 23. augusta.

Prvostupňový súd sa pritom prípadom bude zoberať už po druhý raz. Krajský súd v Bratislave totiž ešte v januári 2020 zrušil verdikt z roku 2016, ktorým vtedajší Okresný súd Bratislava I odsúdil obžalovaného na 22 rokov väzenia. Dôvodom bol podľa odvolacieho súdu nedostatočne zistený skutkový stav veci.

Holanďan väzba vražda Čítajte viac Holanďan Gerrit Jan mal upáliť Slovenku Simonu (+25). Takto sa bránil väzbe

Incident sa odohral v roku 2014 v byte na Obchodnej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby Gerrit Jan K. 25-ročnú Simonu z okresu Senica najskôr udieral do hlavy a neskôr aj podpálil. Okresný súd okrem trestu odňatia slobody uložil v roku 2016 obžalovanému aj povinnosť zaplatiť pozostalým odškodné 100-tisíc eur. Obžalovaný bol pôvodne stíhaný väzobne, neskôr sa pre procesnú chybu dostal na slobodu. Na vyhlásení pôvodného rozsudku nebol prítomný.

Obnovený proces v tejto kauze sa mal pôvodne začať už v marci tohto roku. Holandský súd však vtedy ešte nerozhodol, či obžalovaného, ktorého v jeho rodnej krajine zadržali na základe zatykača, vydá na Slovensko. Urobil tak až následne v apríli. Podľa prokuratúry bola motívom vraždy zo strany obžalovaného žiarlivosť.

Bratislava mesto horúčavy obchodná ulica električka Čítajte viac Údajne zabil priateľku v centre Bratislavy. Obžalovaného holandského kapitána lode zadržali
debata chyba
Viac na túto tému: #vražda #Obchodná ulica