V prípade muža, ktorý v sebaobrane zastrelil medveďa, je vedené trestné stíhanie

V prípade streľby na medveďa, ku ktorej prišlo na tankovej ceste pri Sučanoch v okrese Martin, je vedené trestné stíhanie. TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Zuzana Drobová. Medveď napadol muža, ktorý bol na prechádzke so psom. Prípad dozoruje prokurátor GP SR, špecialista na trestnú činnosť proti životnému prostrediu.

26.07.2023 15:07
debata (146)

„Keďže si prokuratúra uvedomuje váhu oboch strán – na jednej strane zákonnú ochranu chránených živočíchov, zároveň však dôležitosť ochrany ľudského života a zdravia, citlivo zvažuje všetky aspekty prípadu,“ priblížila hovorkyňa. Trestné stíhanie bolo vyšetrovateľom odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Žilina začaté pre prečin porušovania ochrany rastlín a živočíchov.

Medveď Čítajte viac Od piatka medvede napadli troch ľudí, samicu pri Necpaloch usmrtili

Hovorkyňa ďalej uviedla, že špecialista GP SR vykonáva v tejto trestnej veci dohľad nad zákonnosťou vedenia trestného stíhania zo strany orgánov činných v trestnom konaní, a to osobitne so zameraním, či po riadnom zistení a ustálení skutkového stavu veci bude možné v danom prípade konštatovať existenciu okolností vylučujúcich protiprávnosť činu v zmysle ustanovení Trestného zákona.

Medvede v Bojniciach testujú kryt na kontajnery
Video

K usmrteniu medveďa prišlo v piatok 14. júla. Napadnutý muž na medveďa viackrát vystrelil z legálne držanej pištole.

146 debata chyba
Viac na túto tému: #Generálna prokuratúra #medveď hnedý