Demokrati sú na prahu zvoliteľnosti, tvrdí líderka Letanovská. Prieskumy hovoria opak

Strana Demokrati nepočíta so scenárom, že by nekandidovala v septembrových parlamentných voľbách. Ako ďalej na dnešnej tlačovej besede uviedla volebná líderka strany Andrea Letanovská, najbližšie dva mesiace chcú pracovať na tom, aby ľudí presvedčili o dôvere.

02.08.2023 15:32
Demokrati Foto: ,
Jednotkou Demokratov vo voľbách bude Andrea Letanovská. Eduard Heger bude mať na kandidátke dvojku.
debata (22)

„Prieskumy neignorujeme, tie ukazujú, že v zóne ohrozenia je niekoľko strán – hnutiu OĽaNO a priatelia chýba jedno percento do zvolenia, strana Sloboda a Solidarita je tesne na hranici zvoliteľnosti a my sme na tom podobne," uviedla Letanovská.

Matovič zaplavil Slovensko fiatkami, odštartoval volebnú kampaň
Video

Podľa Demokratov by si mal volič vybrať stranu, ktorá prinesie stabilitu a skúsenosť a nie stranu, ktorá už je v súčasnosti „prepadnutá". Letanovská tvrdí, že ak OĽaNO a priatelia dosiahne vo voľbách potrebných sedem percent, na budúcej vláde sa nezúčastnia. Myslí si to na základe podmienky, ktorú stanovil líder hnutia Igor Matovič. Ten v minulosti povedal, že budú súčasťou len takej vlády, ktorá bude súhlasiť s vyplatením 500 eur voličom, ktorí sa zúčastnia na septembrových parlamentných voľbách. „Matovič sám seba vylúčil zo všetkých možných koalícií tým, že dal bizarnú, nesplniteľnú podmienku všetkým ostatným," uviedla volebná líderka. Zároveň je toho názoru, že voliči, ktorí budú voliť hnutie OĽaNO a priatelia, budú voliť subjekt, ktorý bude v opozícii.

Letanovská v Ide o pravdu: Pôjdeme do regiónov, budeme chodiť za ľuďmi a počúvať ich
Video

Prieskumy z posledného obdobia však Demokratom veľa šancí na vstup do parlamentu nedávajú. S výnimkou jedného prieskumu sa preferencie strany Eduarda Hegera od mája tohto roka pohybujú pod hranicou štyroch percent a v júli dokonca padli k dvom percentám. Dve augustové sondáže prisúdili Demokratom 3,3 percenta (agentúra SANEP pre TA3) a 2,1 percenta (AKO pre TV Joj).

zväčšiť Preferencie Demokratov v predvolebných... Foto: Pravda
demokrati Preferencie Demokratov v predvolebných prieskumoch.
22 debata chyba
Viac na túto tému: #Andrea Letanovská #strana Demokrati #predčasné voľby 2023