Škody po búrke na východe zachytil aj náš mReportér. V Zbudskom Dlhom strhlo strechu obecného úradu

V súvislosti so silnými búrkami zasahovali hasiči v noci na sobotu a zrána na viacerých miestach v Košickom a Prešovskom kraji. Odstraňovali najmä popadané stromy a konáre z komunikácií. V obci Zbudské Dlhé v okrese Humenné vietor strhol strechu na budove obecného úradu.

05.08.2023 10:20
debata
Stromy na ceste medzi Jasovom a Rudníkom
Video
Zdroj: mReportér/Gabriel Demko

Situáciu na ceste medzi Jasovom a Rudníkom na východe Slovenska (neďaleko Moldavy nad Bodvou) zaznamenal na mobil a okomentoval aj náš mReportér Gabriel Demko.

m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Prekvapili vás výkyvy počasia? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR

Strhnutú plechovú strechu potvrdil ráno starosta obce Zbudské Dlhé František Kopej. Na mieste pomáhali hasiči s technikou. „Treba strechu strhnúť, lebo to visí, je to obrovská plocha, treba to dať dole. Čo ostane, treba pozhadzovať, vyčistiť. Zháňam plasty a celty na zakrytie,“ opísal starosta. Škody sú aj vo vnútri budovy úradu následkom vody, ktorá dnu napršala. „Všetko je mokré, celý obecný úrad, horné i spodné poschodie,“ konštatoval Kopej. Celkové škody zatiaľ nevedel odhadnúť, určite však nebudú malé.

Jasov / Povodne / Záplavy / Čítajte viac Na Slovensku hrozia povodne. Výstrahy pred búrkami platia na celom území

Popadané stromy a konáre podľa hasičov odstraňovali najmä v Košickom kraji vrátane krajského mesta a okresu Košice-okolie. Strom spadol v Košiciach napríklad na Obchodnej ulici alebo pri nocľahárni Arcidiecéznej charity Košice na Fialkovej ulici.

Leto si dá na určitý čas pauzu. Dokedy?
Video
Zdroj: TV Pravda

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #búrky