Na Slovensku hrozia povodne. Výstrahy pred búrkami platia na celom území

Výstrahy pred búrkami prvého a druhého stupňa platia v sobotu na celom Slovensku. Hrozia aj povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe. Búrky očakávajú odborníci aj v nedeľu.

05.08.2023 11:34
debata (3)

Pre Banskobystrický, Trenčiansky a Žilinský kraj vydali meteorológovia výstrahu druhého stupňa. Tá zároveň platí aj v okresoch Gelnica, Košice-okolie, Rožňava, Spišská Nová Ves v Košickom kraji, Levice, Topoľčany, Zlaté Moravce v Nitrianskom kraji a Poprad v Prešovskom kraji.

Víkend pod psa. Dažde aj búrky nech vás neprekvapia
Video
Zdroj: TV Pravda

Ojedinele sa očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 80 až 100 milimetrov, pričom časť úhrnu spadne aj pri prudkých lejakoch z prehánok a búrok s intenzitou 20 až 50 milimetrov za polhodinu.

Zvyšné oblasti Slovenska s prvostupňovou výstrahou musia rátať s možnosťou dažďa s úhrnom zrážok 50 až 80 milimetrov, v priebehu 30 minút môže pri prudkých lejakoch padnúť 20 milimetrov.

Jasov, cesta, stromy, búrka Čítajte viac Škody po búrke na východe zachytil aj náš mReportér. V Zbudskom Dlhom strhlo strechu obecného úradu

Hydrologické výstrahy platia pre oblasti v povodí riek Slaná, Hornád, Hnilec a Bodva, Poprad, Torysa a dolnú časť povodia Bodrogu. Povodne sa môžu vyskytnúť aj v Liptovskom Mikuláši, Tvrdošíne, Bardejove a Humennom.

mReportér: Stromy na cestách po búrke na východnom Slovensku
Video
Situáciu na ceste medzi Jasovom a Rudníkom na východe Slovenska (neďaleko Moldavy nad Bodvou) zaznamenal na mobil a okomentoval aj náš mReportér Gabriel Demko.

Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR

Leto si dá na určitý čas pauzu. Dokedy?
Video
Zdroj: TV Pravda
3 debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #SHMÚ #búrky #povodne