Ódor chce do konca augusta na vláde prijať opatrenia k pediatrom

Do konca augusta by mala vláda schváliť súbor opatrení v súvislosti s výpoveďami pediatrov z ambulantných pohotovostných služieb. Návrhy riešení by mal priniesť aj budúcotýždňový odborný okrúhly stôl. Premiér Ľudovít Ódor to uviedol v relácii RTVS Sobotné dialógy. Zdôraznil, že starostlivosť je zabezpečená.

05.08.2023 18:03
Ľudovít Ódor Foto: ,
Ľudovít Ódor
debata (15)

„Chceme trošku pomôcť ambulantným lekárom a chceme pomáhať komplexnejšie aj nemocničným lekárom,“ skonštatoval premiér. Na okrúhlom stole by sa mohlo hovoriť napríklad o návrhu nemocníc na zvýšenie niektorých poplatkov, aby sa zabránilo zneužívaniu systému, rovnako má byť témou vylepšenie vzdelávacích procesov.

blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie, Čítajte viac K výraznému nárastu cien elektriny by prísť nemuselo, tvrdí premiér

Premiér podotkol, že vysoký vek polovice pediatrov nie je novinkou a vec treba riešiť systémovo. Diskusia podľa neho nie je o návrhu na skrátenie pohotovosti pre ambulantných lekárov, ale aj o možnostiach zatraktívniť povolanie pre mladých ľudí, riešení záťaže, ktorá môže vzniknúť v nemocniciach či odbremenení lekárov od byrokracie. Hovorí sa aj o téme aplikácie, ktorá by pomohla určiť, či je potrebné ísť na urgent.

Igor Daniš aktual Čítajte viac Odvráti Ódor kolaps? Zatiaľ to tak nevyzerá

Predseda úradníckej vlády Ódor zatiaľ neľutuje, že vzal funkciu premiéra. Ako sám uviedol, neočakával, že budú vládnuť bez akýchkoľvek problémov, ale boli na ne nachystaní. „Neprekvapilo nás ani to, že v predvolebnom období sa každý deň koná tlačová konferencia s témou, čo by sme mali robiť. Tie isté politické strany, ktoré vládli desať, päť alebo tri roky doteraz, mnohé veci neriešili, ale zrazu zázračne pred parlamentnými voľbami majú riešenia," tvrdí Ódor. Zároveň je veľmi rád, že strany riešenia majú a verí, že im taký prístup vydrží aj po voľbách.

Národná diaľničná spoločnosť / NDS / Čítajte viac Premiér Ódor "odmení" podpis pôvodnej zmluvy medzi NDS a SkyTollom trestným oznámením
15 debata chyba
Viac na túto tému: #zdravotníctvo #Ľudovít Ódor #pediatri