NAKA navrhla obžalovať ďalšieho sudcu. Obvinenie sa týka káuz Technopol a Eco-Invest

Národná kriminálna agentúra navrhla obžalovať bývalého predsedu bratislavského krajského súdu Ľuboša Sádovského. Jeho obvinenie sa týka káuz Technopol a Eco-Invest.

07.08.2023 08:13
Ľuboš Sádovský Foto:
Na archívnej snímke Ľuboš Sádovský.
debata (34)

Sudca mal zasahovať do nezávislosti súdu, informujú Aktuality.

V lete 2019 urobila NAKA raziu na pôde bratislavského Justičného paláca a viacerým sudcom zaistila mobilné telefóny. Elitní policajti riešili podozrenia, že sudcovia komunikujú s dnes už odsúdeným zmenkovým podvodníkom Marianom Kočnerom. Razia nahnevala vtedajšieho predsedu Krajského súdu v Bratislave Ľuboša Sádovského a obrátil sa na Súdnu radu s obavami zo zasahovania do nezávislosti súdu.

Policajti sa počas vyšetrovania Kočnera dostali aj k šifrovanej komunikácii a správy s viacerými sudcami sa dostali na verejnosť. Sádovský potom v decembri 2019 zložil funkciu s tým, že sa „rozhodol vyvodiť osobnú zodpovednosť za možné individuálne zlyhania jednotlivých sudcov“.

SR Pezinok ŠTS Repáková Búrka trest vina ohýbanie právo BA Čítajte viac Prvá sudkyňa pozná svoj trest. Repáková sa priznala, že rozhodla na pokyn Kočnera

O tri mesiace neskôr ho zadržali pri akcii Búrka a obvinili zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu.

pexeso, Veronika Remišová Čítajte viac Rok v znamení Búrky, Víchrice, Očistca či Judáša

Návrh na podanie obžaloby pre zločin zasahovania do nezávislosti súdu už má na stole dozorový prokurátor. „Po preštudovaní spisového materiálu rozhodne o ďalšom postupe,“ dodala hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová pre portál.

34 debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #Ľuboš Sádovský #akcia Búrka