Po Šimkovi skončil na vnútre aj štátny tajomník, strieda ho „nočný primátor“ Bratislavy

Vládny kabinet odvolal z postu štátneho tajomníka Ministerstva vnútra Ľubomíra Šablicu. Návrh predložil dočasne poverený predseda vlády poverený riadením ministerstva vnútra Ľudovít Ódor.

09.08.2023 12:37
kráľovič Foto: ,
Martin Kráľovič na zábere z mája 2023.
debata (27)

Šablicu na poste vystrieda Martin Královič. Podľa údajov z jeho Linkedinu pôsobí ako poradca primátora Bratislavy Matúša Valla pre bezpečnosť a šéf magistrátu ho k februáru 2021 menoval za „nočného primátora“ Bratislavy. Denník SME pripomína, že Kráľovič sa téme bezpečnosti začal venovať na festivaloch Pohoda, neskôr pomáhal z bezpečnostnej stránky organizovať aj protesty Za Slušné Slovensko. „Počas pandémie koronavírusu pôsobil v permanentnom krízovom štábe na úrade vlády. V septembri 2021 sa podieľal aj na zabezpečení návštevy pápeža Františka na Slovensku,“ dodáva SME.

Minister vnútra Šimko vysvetlil, prečo musel odísť zo svojho postu
Video

Vláda na dnešnom rokovaní schválila i odvolanie Petra Kolenčíka z funkcie generálneho tajomníka služobného úradu MV SR. Na túto pozíciu zároveň vymenovala Petra Rolného. Rolný bol zároveň v rámci rokovania kabinetu odvolaný z funkcie generálneho tajomníka služobného úradu Ministerstva spravodlivosti SR, na ktorú vláda vymenovala Róberta Mudrončeka.

čaputová, ódor Čítajte viac Na ministerstva vnútra skončila hovorkyňa. Zmeny nastávajú po odvolaní ministra Šimka
27 debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo vnútra #Ivan Šimko #Martin Kráľovič