Top 5 videí od mReportérov: Poslali ste nám pekné zábery z dronu, silnú búrku, ale aj vybuchnutú sopku

Silná búrka na východe Slovenska, výbuch sopky Etna, Západné Tatry, oddychujúce vrany či pekné zábery z dronu. To sú najlepšie videá, ktoré poslali naši mReportéri denníku Pravda.

19.08.2023 05:00
koláž, fotky Foto:
Koláž fotiek od mReportérov.
debata

Pozrite si zábery, ktoré zachytili naši čitatelia a staňte sa aj vy mReportérom.

Situáciu na ceste medzi Jasovom a Rudníkom na východe Slovenska (neďaleko Moldavy nad Bodvou) zaznamenal na mobil a okomentoval aj náš mReportér.

Stromy na ceste medzi Jasovom a Rudníkom
Video
Silná búrka narobila veľké škody. / Zdroj: mReportér: Gabriel Demko

Sopka Etna je aktívny stratovulkán na východnom pobreží Sicílie v Taliansku. Je jednou z najaktívnejších sopiek na svete a má dlhú históriu erupcií. Svojou výškou a častými výbuchmi pritiahla pozornosť vedcov, historikov aj turistov. A práve Etna v pondelok vybuchla, čo spôsobilo dočasné uzavretie letiska v meste. Následky výbuchu zachytila čitateľka Dominika, ktorá nám poslala zábery z mesta Katánia. Dominika tvrdí, že na cestách aj pláži je vidieť tenkú vrstvu popadaného popola.

Výhľad na sopku Etna
Video
Sopka Etna opäť vybuchla. / Zdroj: mReportér: Dominika Mihalovičová

Bratislavské Staré Mesto je historické jadro hlavného mesta Slovenska. Mesto je plné zachovalých historických budov, úzkych uličiek a námestí. Hlavným ťahúňom je Bratislavský hrad. Staré Mesto je tiež známe pre jeho reštaurácie, kaviarne a trhy, kde môžete ochutnať miestne jedlá a nákupy suvenírov. Mesto je významným kultúrnym centrom s množstvom múzeí, galérií a historických pamiatok. Spolu so svojou atmosférou a pokojom ponúka návštevníkom pohľad do minulosti a bohatých tradícií Slovenska.

Zábery z dronu na Staré Mesto.
Video
Bratislavské Staré Mesto. / Zdroj: mReportér: Levičanin Antonije

Vrany sú veľmi spoločenské, majú úžasnú pamäť a vedia používať nástroje, zistili vedci. Dôležitú úlohu zohrávajú aj v ekosystéme, kde pomáhajú udržiavať čistotu tým, že konzumujú zdochliny a odpadky.

Podvečerný oddych vrán
Video
Keď si kŕdeľ vrán v podvečer oddychuje na ceste do parku ku hniezdam. / Zdroj: mReportér: Pavel Hajko

Rákoň je horské sedlo v Západných Tatrách. Nachádza sa v nadmorskej výške 1877 metrov nad morom. Toto sedlo je populárne u turistov kvôli svojmu panoramatickému výhľadu na okolité štíty a údolia. Turistické chodníky vedú cez toto sedlo, čím poskytujú prístup k nádherným výhľadom a možnostiam na fotografovanie.

Západné Tatry
Video
Zábery zo sedla Rákoň. / Zdroj: mReportér: Ľubomíra Šeroňová
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR
debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #búrky #Tatry #sopka #Etna #vrany