Výbor sa manipulácii policajných nahrávok nevenoval, nebol uznášaniaschopný

Ústavnoprávny výbor Národnej rady (NR) SR sa údajným manipulovaním nahrávok a prepisov policajných vyšetrovateľov v piatok nezaoberal. Nebol uznášaniaschopný. Rokovanie inicioval nezaradený poslanec Juraj Šeliga.

18.08.2023 12:44
debata (20)

Predseda výboru Milan Vetrák (OĽANO a priatelia) ocenil, že viacerí pozvaní hostia prišli. Poznamenal, že vzhľadom na ich program sa nedalo rokovanie zorganizovať tak, aby prišli naraz všetci, ktorých účasť Šeliga navrhoval. Kritizoval však neúčasť poslancov vo výbore a skonštatoval, že ľudia by mali vo voľbách za to vystaviť vizitku poslancom z opozície a Sme rodina. Myslí si, že mali prísť a o tejto téme diskutovať.

Prezidentka Čaputová: Žiadny policajný prevrat na Slovensku neprebieha, prebieha vyšetrovanie trestných činov
Video
Zuzana Čaputová / Ľudovít Ódor / Čítajte viac Čaputová: Žiadny prevrat sa nekoná. Nik vám krajinu neunáša, dodal premiér

Neúčasť poslancov z opozície na výbore označil Šeliga za hanbu aj vzhľadom na ich vyjadrenia o policajnom prevrate v krajine. Poznamenal, že keď treba konať, tak nekonajú. Chcel, aby výbor riešil „podozrenia z účelového nevyšetrovania manipulácie policajných nahrávok vyšetrovateľov“. Myslí si, že prípad zle prepísaných nahrávok elitných vyšetrovateľov je mimoriadne vážny. Tvrdí, že predstavitelia Smeru tak podsúvajú verejnosti klamlivý a manipulatívny obraz o tom, že polícia konala na objednávku.

Tlačová beseda predstaviteľov strany Smer Roberta Kaliňáka a Roberta Smeru na tému 'Policajný prevrat'. Čítajte viac Politológ Štefančík: Ak ľudia chcú nedôverovať polícii, nech počúvajú Fica ešte pozornejšie

Pozvanie na výbor dostali generálny prokurátor Maroš Žilinka, prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry Rastislav Remeta a dočasný riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Peter Juhás.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #akcia Rozuzlenie