Rodičia budú môcť ospravedlniť svoje deti v školách po novom

Od septembra začnú platiť nové pravidlá ospravedlňovania. Rodičia budú môcť ospravedlniť neprítomnosť detí v materských školách na sedem dní a žiakov základných škôl na päť po sebe nasledujúcich vyučovacích dní.

22.08.2023 11:50
škola, žiaci, deti, ZŠ Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (6)

Cieľom je zmierniť administratívnu záťaž pre rodičov, školy a pediatrov. Uviedol to minister školstva Daniel Bútora.

„Ministerstvo sa snaží vyjsť v ústrety preťaženým pediatrom, ale zároveň robí krok dôvery voči rodičom. Predpokladám, že v čase si všetky strany vyhodnotia dobré fungovanie tejto zmeny,“ priblížil Bútora. Ak dieťa alebo žiak bude chýbať dlhšie, ako je povolené ospravedlniť rodičom, bude potrebné predložiť aj potvrdenie od lekára.

Slovenské školy navštevujú aj žiaci z Ukrajiny Čítajte aj Zarábame si na problém. Slovenskom sa túlajú deti z Ukrajiny, ktoré v školách nechcú prijať

Snahou je nájsť rovnováhu medzi nutnosťou častej návštevy lekára pre menšie zdravotné problémy a dôležitosťou pravidelného školského dochádzania detí. Ako dodal minister, rodičia by mali dôverovať, že čas trávený ich deťmi v škole je zmysluplný. Školy zase budú dôverovať, že sa rodičia nebudú snažiť obchádzať povinnosti.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #žiaci #školstvo #škola #Daniel Bútora