Kollár v Ide o pravdu: Naši nominanti v SIS striktne dodržiavali zákon. Nechcel som reinkarnovať Fica, to urobili iní

Mohol som povaliť vládu pri prvom obvinení bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského, ale nechcel som reinkarnovať Roberta Fica a Smer. To urobili iní a vidíte - Fico je späť, povedal predseda NR SR a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár a spomenul Richarda Sulíka (SaS), ktorý podľa neho v dvoch volebných obdobiach povalil tri vlády.

23.08.2023 11:00
debata (94)
Pozrite si debatu Petra Bielika a Borisa Kollára v relácii Ide o pravdu
Video

Post šéfa SIS dostalo hnutie Sme rodina podľa Kollára preto, lebo predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič ho poprosil o ministerské kreslo na obrane pre Jaroslava Naďa. Sme rodina plánovala mať na rezorte obrany ako šéfa Milana Krajniaka.

„Nemuseli sme ustúpiť, ale ustúpili sme. Zostala nám SIS. Z dnešného pohľadu si myslím, že nemal som ustúpiť, mal by som menej problémov, dnes by som obstarával migy, alebo jaky, alebo F-16 alebo Mirage, to je jedno. Riešil by som nákup šesťkoliek, osemkoliek, nemal by som tieto starosti,“ uviedol Kollár.

Podľa Kollára treba stíhať „gaunerov“ z obdobia vlády Roberta Fica, ale nie nezákonným spôsobom, lebo tu vznikne anarchia. „A po anarchii príde vendetta,“ skonštatoval Kollár. „Kto sa postaví tejto skupine (vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu – pozn. red.), je okamžite zostrelený, obvinený, stiahnutý…,“ uviedol Kollár.

Ako vidí Boris Kollár celú situáciu s napätím v mocenských zložkách štátu? Aké kroky by chcelo hnutie Sme rodina robiť v ekonomických otázkach? Vypočujte si reláciu Ide o pravdu – aj v podcastovej podobe.

Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.

© Autorské práva vyhradené

94 debata chyba
Viac na túto tému: #SIS #Boris Kollár #Ide o pravdu