Šeliga sa ani po výsluchu nenechá Žilinkom zastrašiť. Naďalej si myslí, že je zbabelec

Poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga (Demokrati) sa podľa svojich slov nenechá zastrašiť generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom a aj naďalej si myslí, že je zbabelec. Povedal to po výsluchu na Okresnom riaditeľstve policajného zboru Bratislava I.

24.08.2023 12:52
šeliga Foto: ,
Juraj Šeliga
debata (13)

Vypočúvali ho pre podozrenie z trestného činu ohovárania generálneho prokurátora Žilinku z dôvodu, že ho nazval zbabelcom. „Generálny prokurátor za to, že mu niekto povie, že je zbalebec, ťahá ľudí po výsluchoch. Veľmi dobre vie, že som jeho kritik a nebudem ticho, a takýmto spôsobom mi asi chce poslať nejaký typ odkazu, aby ma zastrašil,“ uviedol Šeliga.

Jedným dychom dodal, že je naďalej presvedčený o tom, že Žilinka spôsobil Slovensku reputačné problémy, keď zastavil trestné stíhania s použitím paragrafu 363, a tým ovplyvnil vyšetrovania mnohých korupčných káuz. Generálny prokurátor je podľa neho „precitlivený na seba“ a chce umlčať svojich kritikov.

Podľa Šeligu je bizarné, že v jeho veci nebolo podané žiadne trestné oznámenie. Ako povedal, generálnemu prokurátorovi prišiel list o tom, že Šeliga na jeho adresu povedal, že je zbabelec. Žilinka list postúpil prokuratúre v Bratislave, ktorá rozhodla, že vyšetrovatelia ho majú vypočuť.

koláž Šeliga a Žilinka Čítajte viac Šeliga: Žilinka ma dal vyšetrovať, lebo som povedal, že je zbabelec. Nikdy som nepodal trestné oznámenie za kritiku voči mne, reaguje šéf prokuratúry

Šeliga zároveň tvrdí, že aktuálne vyšetrovanie, kde sú obvinení bývalý policajný prezident Tibor Gašpar (Smer), ako aj súčasný a bývalý šéf Slovenskej informačnej služby, sa mohli udiať už dávno, no Žilinka a jeho námestník Jozef Kandera do toho vstúpili a prostredníctvom paragrafu 363 vyšetrovanie na rok zastavili.

„Žilinka pred pár dňami na Facebooku napísal, že on v tejto veci nekonal osobne a ani nevydal žiadne rozhodnutie. Dnes sa tvári, že s tým nič nemá. Tak ja spýtam, kto dal Kanderovi pokyn, aby rozhodol podľa 363-ky, keď to môže urobiť iba generálny prokurátor?“ poukázal Šeliga, podľa ktorého generálny prokurátor takto vtedy zmaril veľké vyšetrovanie, kde sa preverovali podozrenia z manipulácie trestných konaní. „Žilinka aktívne alebo pasívne kryje nezákonné konanie,“ dodal.

Poslanec sa tiež pýta, akým spôsobom sa postupuje voči prokurátorom a prokurátorkám, ktoré zle prepísali odposluchy vyšetrovateľov, či už úmyselne, alebo neúmyselne. „Keď sa máme dostať k tomu, či generálna prokuratúra úmyselne zle prepísala tieto odposluchy, aby nahrala Robertovi Ficovi, tak tam Žilinka jednoducho mlčí a nevieme, aký je stav,“ zdôraznil poslanec a dodal, že na generálnej prokuratúre „niečo smrdí.“

Juraj Šeliga Čítajte viac Šeligu predvolali na výsluch, začína sa zastrašovanie za kritiku Žilinku, tvrdia Demokrati
13 debata chyba
Viac na túto tému: #Maroš Žilinka #Juraj Šeliga