ŠTS povolil obnovu konania v kauze mafiánskej vraždy podnikateľa Kaciana

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku povolil obnovu konania v kauze "verejnej popravy" kontroverzného podnikateľa Jozefa Kaciana. Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, prokurátor si ponechal zákonnú lehotu na podanie sťažnosti. Potvrdila to hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

24.08.2023 17:02
debata

O povolenie obnovy konania žiadali odsúdení Ladislav Vasaráb, ktorý dostal 22-ročný trest väzenia a Roman Paulus, ktorý si odpykáva 25 rokov väzenia.

Súd podľa hovorkyne rozhodol tak, že „zrušuje výroky o vine a trestoch uložených im rozsudkom Špecializovaného trestného súdu zo dňa 25. septembra 2012, ako aj všetky ďalšie rozhodnutia na tieto výroky obsahovo nadväzujúce“.

Kaciana podľa obžaloby rozstrieľal Paulus 23. februára 2010 v Šali. Vraždu si objednal Vasaráb, ktorý mal s Kacianom dlhodobé spory.

Európsky súd pre ľudské práva vlani skonštatoval, že v kauze vraždy kontroverzného podnikateľa prišlo vo vzťahu k odsúdeným k porušeniu práva na výsluch svedkov v trestnom konaní.

pápayovci Dunajská Streda bar Fontána Čítajte aj Slovenskí a maďarskí policajti objasnili hromadnú vraždu pápayovcov z roku 1999
debata chyba
Viac na túto tému: #mafia #vražda #ŠTS