Na juhu Slovenska môže byť v sobotu 36 stupňov Celzia, môžu byť aj búrky

Na juhu Slovenska môže byť v sobotu v niektorých okresoch 36 stupňov Celzia. V západných okresoch sa môžu vyskytnúť búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy prvého a druhého stupňa. Zároveň pre okresy Bratislava a Pezinok stále platí upozornenie na smogovú situáciu pre prízemný ozón. Informuje o tom na svojom webe.

26.08.2023 11:53
debata (1)

Výstraha pred búrkami platí do 13.00 h pre okresy Malacky, Senica, Skalica, Myjava a Nové Mesto nad Váhom.

Maximálna teplota 35 až 36 stupňov sa môže vyskytnúť v okresoch Krupina, Lučenec, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Komárno, Levice, Nové Zámky, Šaľa, Dunajská Streda a Galanta.

Pre okresy takmer celého Bratislavského, Banskobystrického, Košického kraja vydali výstrahu prvého stupňa. Taktiež aj pre okresy Partizánske, Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Hlohovec, Piešťany a Trnava. SHMÚ očakáva miestami 33 až 34 stupňov Celzia.

Výstrahy pre vysokými teplotami platia od 13.00 do 18.00 h.

SHMÚ dodatočne vydal aj výstrahu druhého stupňa pred prívalovými povodňami v okresoch Skalica a Senica. „Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ poukázal.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #horúčavy #SHMÚ