Prokurátor navrhuje vzatie Černákovho advokáta Poláka do väzby

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) návrh na vzatie obvineného advokáta Františka Poláka do väzby. TASR to potvrdili z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru (PZ).

26.08.2023 13:57
debata (4)

„Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného JUDr. F. P. do väzby. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sa s týmto podnetom stotožnil a podal sudcovi Špecializovaného trestného súdu návrh na vzatie obvinenej osoby do väzby,“ priblížili z Prezídia PZ. Väzobný výsluch obvineného by sa mal na ŠTS začať v nedeľu ráno.

NAKA Čítajte viac NAKA zadržala bývalého Černákovho advokáta. Obvinili ho z korupcie

Advokát František Polák bol zadržaný v rámci policajnej akcie s krycím názvom Corrumpere 1. Obvinený je z korupcie. Trestnej činnosti sa mal podľa polície v minulosti dopustiť v súvislosti s vybavovaním prepustenia väzobne stíhaných osôb, ktoré boli vzaté do väzby.

Spolu s Ľubomírom A. a Ľubomírom T. čelí aj obžalobe z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania, legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zločinu podplácania. Prípad sa blíži na banskobystrickom pracovisku ŠTS k záveru.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #Mikuláš Černák