Fio bankaFio banka

Smer padá, progresívci už dobehli Fica a plece pri pleci by vyhrali voľby

Voľby do Národnej rady SR by koncom augusta vyhrali strany Smer-SD a Progresívne Slovensko so zhodnou podporou 17,8 percenta. Tretie by bolo hnutie Republika so ziskom 10,2 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Median SK pre RTVS.

01.09.2023 18:39
šimečka, fico Foto:
Michal Šimečka a Robert Fico na koláži fotografií.
debata (1051)

Do parlamentu by sa dostal aj Hlas-SD (9,4 percenta), Sme rodina (8,2 percenta) a KDH (7,3 percenta). Miesta v parlamente by získala aj koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia (7,1 percenta). Dostatočnú podporu by mala tiež SaS (6,7 percenta) a SNS (5,5 percenta).

Billboard strany Saska, august 2023
Billboard strany Hlas-SD, kniha Petra Pellegriniho
+12Billboard hnutia OĽaNO, august 2023

Pred bránami Národnej rady SR by skončili Demokrati (3,6 percenta) a ĽSNS (2,3 percenta).

Smer a Progresívne Slovensko by obsadili v parlamente po 30 kresiel. Republika by mala 17 a Hlas 16 poslancov. Hnutie Sme rodina by získalo 13 mandátov, KDH a koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí, Kresťanská únia zhodne dvanásť. SaS by mala v parlamente jedenásť zástupcov a SNS deväť.

Volebný model zrealizovala agentúra Median SK medzi 25. a 31. augustom na vzorke 1002 respondentov.

Čaputová o oslavách SNP: Takto je to dôstojné, bez hlučnej skupinky ako v minulosti
Video
Danko, Pellegrini, Fico Čítajte viac Tajná dohoda? Danko hovorí, že Fico už obetoval kreslo premiéra Pellegrinimu. Hlas to popiera, Smer hovorí jasne
Facebook X.com 1k+ debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #prieskum #predčasné voľby 2023