Festival Dni majstrov prilákal stovky ľudí. mReportér zachytil jeho výbornú atmosféru

V prvý septembrový víkend prebiehal v bratislavskom Starom meste tradičný Festival Dni majstrov Ústredia ľudovej umeleckej výroby. Počas dvoch dní sa Hviezdoslavovo námestie naplnilo ľudovoumeleckými majstrami a remeselníkmi z celého Slovenska.

04.09.2023 12:30
Remeselníci, Bratislava, dni majstrov 2023, ÚĽUV Foto:
Festival Dni majstrov ÚĽUV.
debata

Domácich, ale aj zahraničných návštevníkov zaujal pohľad na šikovnosť a skúsené ruky slovenských majstrov, ktorí sa oddane venujú svojmu remeslu. Ľudová atmosféra na námestí bola dotvorená kultúrnym programom, o ktorý sa postarali ľudoví muzikanti a folklórne zoskupenia z rôznych častí Slovenska.

Z pódia sa návštevníkom prihovorili aj majstri ľudovej umeleckej výroby, ktorí predstavili remeselné prvky zapísané do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva. Na festivale, samozrejme, nesmeli chýbať ani stánky s lahôdkami tradičnej slovenskej kuchyne. Legendárne buchty – Zbojská a bryndzové halušky od majstrov sveta ochutnal aj náš mReportér. Podľa jeho slov chutili ako od mamy.

Festival bol súčasťou Bratislavského kultúrneho leta 2023.

Video nám poslal náš čitateľ cez aplikáciu mReportér.

Dni majstrov ÚĽUV v Bratislave
Video
Ľudovoumeleckí majstri a remeselníci z celého Slovenska. / Zdroj: mReportér: Samuel Kendra
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR
debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #remeselníci #Dni majstrov ÚĽUV #mREPORTÉR