Obcami v okrese Veľký Krtíš migranti len prechádzajú. Neostávajú v nich, potvrdili starostovia

V obci Želovce v okrese Veľký Krtíš je situácia v súvislosti s pohybom nelegálnych migrantov pokojná a cudzinci cez ňu iba prechádzajú, potvrdila v pondelok starostka obce Mária Rechová.

04.09.2023 17:46
Veľký Krtíš / Migranti / Záchytný tábor / Foto: ,
Záchytný tábor pre migrantov v meste Veľký Krtíš
debata (9)

Ako ďalej uviedla, v uplynulých dňoch dvakrát skupina migrantov prechádzala cez dedinu, keď išla z rôznych smerov. Podľa jej slov však v tom čase nezaznamenali nič vážne a nevyskytli sa ani problémy. Dodala, že zavolali policajtov, tí prišli a zobrali ich preč.

Nespokojní migranti vo Veľkom Krtíši

Video

Aj starosta obce Veľká Ves nad Ipľom vo Veľkokrtíšskom okrese Ladislav Kerata pripustil, že obec má to šťastie, že migranti cez ňu iba prechádzajú. Doplnil, že v dedine sa nezdržiavajú.

Na jej území sa však podľa neho v uplynulých dňoch vyskytli skupiny cudzincov. Poznamenal, že mali približne 20 členov, boli v nich aj staršie ženy a deti. Zdôraznil, že problémy ani neporiadok vo Veľkej Vsi nad Ipľom nerobili.

Tlačový odbor ministerstva vnútra informoval, že Okresný úrad vo Veľkom Krtíši vyhlásil minulý týždeň v piatok v regióne pre nárast neregulárnej migrácie mimoriadnu situáciu. Tá umožní využiť legislatívne nástroje na efektívnejšie zaistenie potrebných procesov.

Hamran Čítajte viac Fico zneužíva tému migrácie. Potvrdenie na pobyt? Zaviedol ho sám Smer, reaguje Hamran
9 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľký Krtíš #migranti #nelegálna migrácia