Skoro 80 % Slovákov je proti prípadnému návrhu vystúpiť z EÚ

Až 79,5 percenta, a teda osem z desiatich respondentov je názoru, že budúca vláda by nemala navrhnúť vystúpenie Slovenska z EÚ, pričom 63,6 percenta opýtaných si myslí, že by to vláda nemala urobiť určite a 15,9 percenta uviedlo, že by to vláda asi nemala spraviť.

07.09.2023 12:56
vlajky EÚ slovensko SR Foto: ,
Vlajka Slovenskej republiky a vlajka Európskej únie.
debata (30)

Len 16 percent občanov Slovenska si myslí, že by budúca vláda mala navrhnúť vystúpenie SR z EÚ. Z toho deväť percent je názoru, že by to vláda mala spraviť určite a sedem percent si myslí, že by to vláda asi mala urobiť. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Ako pre reláciu televízie Joj Volebná encyklopédia Slovenska. Agentúra vykonávala prieskum od 7. do 14. augusta na vzorke tisíc respondentov.

Z prieskumu ďalej vyplynulo, že občania, ktorí si myslia, že by vláda mala navrhnúť vystúpenie z EÚ mierne nadpriemerne ľudia v strednom veku (34–65 rokov), ľudia s najnižším vzdelaním, obyvatelia Trenčianskeho, Banskobystrického a Nitrianskeho kraja a výrazne nadpriemerne voliči strán Republika, SNS a Smer.

sulík fico Čítajte viac Fico nepôjde do vlády so stranou, ktorá chce odchod z NATO a EÚ. Sulík: Strany majú popísane kadečo
Hlas nepôjde do koalície s Republikou pre spochybňovanie členstva v NATO
Video
30 debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #Európska únia #euroskepticizmus