Prečo by ste si mali poriadne zvážiť zmenu zdravotnej poisťovne?

Zdravie je naším najväčším bohatstvom, a preto je dôležité mať zdravotné poistenie, ktoré nám poskytuje to, čo potrebujeme. Na Slovensku máme možnosť vybrať si len medzi tromi zdravotnými poisťovňami, a niekedy môže byť rozumné práve zvážiť zmenu z jednej do druhej poisťovne, aby sme neprichádzali o stovky eur na liekoch, či iných benefitoch.

08.09.2023 00:00
zmenpoistovnu, pr Foto:

Najčastejšie dôvody pre zmenu zdravotnej poisťovne:

1. Lepšia ponuka benefitov: Iná poisťovňa môže ponúkať benefity, ktoré sú pre vás a vyzích blízkych relevantnejšie ako vo vašej aktuálnej poisťovni. To môže zahŕňať lepší prístup k lekárom, špecialistom alebo do nemocníc ale aj jednoduchšie uplatnenie benefitov

2. Lepšia komunikácia: Ak máte negatívne skúsenosti s komunikáciou alebo službami svojej súčasnej poisťovne, môžete sa rozhodnúť pre zmenu, aby ste mali lepší vzťah so svojou novou poisťovňou.

3. Lepšie podmienky pre špecifické potreby: Ak máte špecifické zdravotné potreby, môžete si vybrať poisťovňu, ktorá ponúka lepšie podmienky alebo viac pokrytia pre tieto potreby.

4. Zmena životnej situácie: Zmeny v rodinnej situácii, najmä rodičovstvo alebo zdravotnom stave môžu ovplyvniť to, aká poisťovňa je pre vás najvhodnejšia.

Zmena zdravotnej poisťovne vám môže priniesť výhody ako lepšiu dostupnosť zdravotných služieb, úsporu peňazí alebo zlepšenie komunikácie s poisťovňou. Je dôležité dôkladne preskúmať svoje možnosti, porovnať benefity, služby a zvážiť všetky faktory, ktoré sú pre vás dôležité, aby ste sa rozhodli pre najvhodnejšiu zdravotnú poisťovňu pre svoje potreby a situáciu. Na to, aby ste urobili informovane rozhodnutie môžu najlepšie poslúžiť porovnávače zdravotného poistenia.

Na Slovensku je zatiaľ len jeden nezávislý porovnávač, kde si môžete jednoducho porovnať napríklad TOP 10 benefitov súkromných zdravotných poisťovní Dôvera a Union, ktoré poisťovne aktuálne ponúkajú. Alebo si jednoducho a prehľadne porovnať najdôležitejšie výhody a benefity všetkých troch slovenských zdravotných poisťovní.

Jedná sa o Vaše zdravie a zdravotnú starostlivosť pre celú rodinu. Dôkladne zvážte, ktorá zdravotná poisťovňa je pre vás najvhodnejšia. Mali by ste mať poisťovňu, ktorá vám poskytne pokoj a istotu, a s ktorou vždy dostanete potrebnú zdravotnú starostlivosť, pričom ušetríte tam kde by ste zbytočne platili veľa.

Ako sa jednoducho a bezpečne prepoistiť? Vykonajte to v niekoľkých krokoch priamo z vášho telefónu.

V ére digitálnych technológií je prepoistenie medzi zdravotnými poisťovňami rýchlejšie a jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Na stránke porovnávača zdravotných poisťovní nájdete podrobné porovnanie výhod a môžete tam aj realizovať online prepoistenie. Celý systém je navrhnutý tak, aby bol proces jednoduchý a intuitívny.

K prepoisteniu potrebujete iba občiansky preukaz a zariadenie s dotykovým displejom – môže to byť telefón, tablet alebo iný dotykový monitor. Vďaka moderným technológiám a digitálnemu podpisu je tento proces výrazne zjednodušený a zabezpečený. Prepoistiť sa môžete tak už do troch minút.

Ak ste už rozhodnutí a nechcete zmeškať poslednú šancu na prepoistenie, jednoducho kliknite na tlačidlo vašej obľúbenej poisťovne nižšie a budete presmerovaní na ich stránky:

Prepoistiť sa do Dôvera ZP

Prepoistiť sa do Union ZP

Ak ešte nie ste nerozhodnutí a chcete podrobnejšie porovnať všetky tri slovenské zdravotné poisťovne, všetko nájdete na prehľadnom porovnávači na www.zmenpoistovnu.sk

zmenpoistovnu, pr

Nenechajte sa odradiť zdĺhavými postupmi. Dnes môžete rozhodnúť o svojom zdraví rýchlo, jednoducho a z pohodlia domova.

chyba