Takmer 52 % ľudí zo Slovenska by privítalo viac žien v politike

Väčšina ľudí na Slovensku považuje prítomnosť žien v politike za dôležitú. Ako vyplýva z prieskumu agentúry AKO pre TV JOJ24, pre takmer 52 % opýtaných je dôležité, aby vo verejných funkciách a v politike bolo viac žien.

10.09.2023 22:20
Prezidentka Zuzana Čaputová, palác, kandidatúra Foto: ,
Prezidentka Zuzana Čaputová.
debata (41)

Pre takmer 14 % respondentov je to veľmi dôležité, pre 38 % pomerne dôležité. Naopak, pre zhruba 40 % opýtaných nie je dôležité, aby vo verejných funkciách a v politike bolo viac žien, ukázal prieskum.

Tí respondenti, pre ktorých je dôležité, aby vo verejných funkciách a v politike bolo viac žien, boli nadpriemerne ženy, najmladšia (18–30 rokov) a najmä najstaršia veková skupina (60+), vysokoškolsky vzdelaní, obyvatelia Trnavského, Bratislavského, Košického a Prešovského kraja, občania maďarskej národnosti a obyvatelia najväčších sídel (nad 100 000 obyva­teľov), ale aj obyvatelia sídel s 5 001 až 20 000 obyvateľmi.

Agentúra AKO vykonala prieskum od 29. augusta do 6. septembra na vzorke 1 000 respondentov.

Ženy, ktoré kandidujú do volieb 2023 Čítajte viac Chcú do politiky, hejteri ich posielajú do kuchyne. Na podporu kandidátok vznikla iniciatíva Zakrúžkuj ženu
Čaputová v ta3: Na Slovensku je frustrácia, niektorí to zneužívajú
Video
Volodymyr Zelenskyj, Petr Pavel Čítajte aj Slováci najviac dôverujú zo svetových lídrov českému prezidentovi. Zelenskyj tesne pred Putinom
41 debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #Politika #politik #ženy v politike