Exministra Gála navrhli obžalovať pre podozrenie z prijatia 50-tisícového úplatku

Bývalého politika za Most-Híd a exministra spravodlivosti Gábora Gála navrhli obžalovať pre podozrenie z prijatia úplatku vo výške 50-tisíc eur v súvislosti so Slovenským pozemkovým fondom. On vinu odmieta.

11.09.2023 09:07
Gábor Gál Foto: ,
Na archívnej snímke Gábor Gál.
debata (9)

Vypovedal proti nemu známy bratislavský advokát Ján Gajan, ktorý usvedčuje aj oligarchu Martina Kvietika, informáciu priniesli aktuality.sk.

K prijatiu úplatku malo dôjsť priamo v Gálovej kancelárii krátko predtým, ako sa stal ministrom. Policajt z Národnej kriminálnej agentúry v lete ukončil vyšetrovanie a prokurátorovi navrhol obžalovať Gála z korupcie, pre aktuality.sk to potvrdilo policajné prezídium.

„Trestná vec Gábora G. a spol. bola ukončená návrhom na podanie obžaloby na obvinených,“ informoval tlačový odbor. Hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová pre portál doplnila, že „v predmetnej trestnej veci bol doručený na Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR návrh vyšetrovateľa PZ na podanie obžaloby na dve osoby“.

SPF Tit Čítajte viac Odhalili podozrivé obchody s pozemkami za milióny. Mali vysadiť orechy, dnes sú tam iba holé lúky Juraj Kožuch, Špecializovaný trestný súd Banská Bystrica Čítajte viac Kožuch, Kvietik aj Bödör sa stretli v Bystrici. Pokračuje súd v kauze Dobytkár

Dozorový prokurátor spis vyhodnocuje a rozhodne, či podá obžalobu na Špecializovaný trestný súd.

Gál obvinenie od prvého momentu odmieta a trvá na svojej nevine. „Nie je to prvýkrát, keď o mne kolovali rôzne informácie od takzvaných kajúcnikov, ktoré sa po riadnom prešetrení potvrdili ako vymyslené,“ povedal ešte v máji 2022.

Gábor Gál Čítajte viac Bývalý šéf spravodlivosti Gábor Gál je obvinený z korupcie
9 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenský pozemkový fond #Gábor Gál