Po dvoch úderoch päsťou Matovičovi prišiel trest. Košickí poslanci odvolali Glücka

Poslanci košického mestského zastupiteľstva (MsZ) na svojom stredajšom rokovaní odvolali z funkcie člena legislatívno-právnej komisie pri MsZ Richarda Glücka. Dôvodom je medializovaný konflikt lídra hnutia OĽaNO a priatelia Igora Matoviča s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom (Smer) na tlačovej konferencii Smeru k migrácii pred úradom vlády, do ktorého mal byť zapojený.

13.09.2023 20:08
Richard Glück Foto:
Richard Glück udiera Igora Matoviča
debata (146)

Za odvolanie kandidáta na poslanca za Smer Glücka k 15. septembru hlasovalo 20 poslancov. Proti bol jeden a zdržali sa piati. S poslaneckým návrhom sa stotožnila aj predsedníčka komisie Beáta Zemková.

Tlačovku Smeru prerušil Matovič. Skončilo sa to bitkou.

Video
auto, matovič, kaliňák, tlačovka, bitka Čítajte viac Matovič parazituje, Smer to využíva. Ako ovplyvní bitka s Kaliňákom voľby? Bola to paródia na predvolebný súboj

„Vzhľadom na to, že to bolo zdieľané aj na sociálnej sieti tej osoby, ktorej sa to týka, tak si naozaj myslím, že by sme nemali podporovať takéto správanie. Nech už sú politické boje akékoľvek, fyzické by byť nemali,“ povedala.

Glück sa k útoku na Matoviča otvorene priznal aj na sociálnej sieti a svoje konanie obhajoval. „Toto je odo mňa pre Matoviča za všetkých Slovákov, ktorým zničil životy. Váš Richard Glück," uviedol kandidát na poslanca za Smer v popise videa. O pár hodín príspevok zmazal.

Foto: FB (Richard Glück)
Richard Glück / Igor Matovič /

Viceprimátor Marcel Gibóda reagoval, že tak, ako v zverejnenom videu, by sa problémy v meste a demokratickej spoločnosti na Slovensku riešiť nemali. „Nemal by to byť hlavne prístup človeka, ktorý reprezentuje a podáva nám odborné informácie v odborných komisiách MsZ,“ uviedol.

Niektorí poslanci sa vyjadrili, že ide o súdenie bez podrobnejších informácií. Konflikt Matoviča s Kaliňákom už odsúdili predstavitelia viacerých politických strán. Pri incidente zasiahla aj hliadka mestskej polície, má ho zaznamenaný na odevných kamerách a bude ho vyhodnocovať.

Igor MAtovič Robert Kaliňák Čítajte viac Drsná tlačovka Smeru: Matovič kopol Kaliňáka, dostal päsťou do tváre. Zasiahnuť musela polícia

© Autorské práva vyhradené

146 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Kaliňák #Igor Matovič #Richard Glück