Ďalšia bitka v kampani. Kandidáta OĽaNO opľuli, mužovi za to uštedril dve päste: Matovič reaguje, kandidovať nebude

Na sociálnych sieťach sa šíri video muža číslo 44 z kandidátky OĽaNO Tomáša Holkoviča, ktorý počas mítingu v bratislavskej Petržalke dvakrát udrel päsťou do tváre staršieho muža. Za incident sa ospravedlnil a oznámil, že požiadal o stiahnutie z kandidátky. Holkovič je majster sveta v kickboxe. Na tlačovke v nedeľu dopoludnia reagoval aj líder OĽaNO Igor Matovič.

17.09.2023 11:17 , aktualizované: 13:35
bitka, holkovič Foto:
debata (453)

Na videu je vidieť, ako Holkovič vystúpil z auta, v ktorom sa pred pár dňami pobil Kaliňák s Matovičom. Po krátkej výmene názorov so starším mužom ho udrie päsťou a potom sa vráti späť do auta.

Opľuli ho, kandidát OĽaNO dvakrát udrel muža päsťou
Video
Kandidáta OĽaNO opľuli, mužovi za to uštedril dve päste
Video

Na sociálnej sieti zareagoval aj 26-ročný študent z Bolerázu. „Napriek tomu, že ten pán mi štyrikrát napľul priamo do tváre, očí a úst sa ospravedlňujem sa svoju reakciu. Hneď po incidente som požiadal o stiahnutie z kandidátky. Nechcem škodiť hnutiu OĽaNO a jeho boju proti mafii,“ uviedol. Na mužoch podľa jeho slov bolo od začiatku vidieť, že prišli provokovať a vyvolať konflikt. Pripomína, že ako študent medicíny dobre vie, aké nebezpečné môžu byť cudzie pľuvance.

Holkovič reaguje na bitku počas mítingu: Pľuť do tváre si nenechám, dal som mu dve otcovské
Video
Zdroj: FB Tomáš Holkovič

Útoky a provokácie sú časté, Holkovič sa stiahol

Volebná líderka Jurinová v relácii V politike uviedla, že Holkovič sa po incidente okamžite vzdal kandidatúry. Ak by kandidatúru nestiahol, OĽaNO by ho stiahlo z kandidátky. Uviedol to predseda hnutia Igor Matovič na tlačovke. Takéto správanie netoleruje, aj keď sú kandidáti OĽaNO dlhodobo vystavení podobným atakom a provokáciám.

Matovič o násilí vo volebnej kampani
Video
Zdroj: TV Pravda

„Sú sústavné a dennodenné a zrejme aj dopredu nachystané. Na druhej strane, nech boli akékoľvek, bohužiaľ, aj pľuvance, nech ich bolo koľkokoľvek, kandidát Holkovič urobil školácku chybu a nechal sa vyprovokovať,“ povedal Matovič. Napadnúť mali aj ďalšie kandidátky OĽaNO.

Igor Matovič, OĽaNO Čítajte viac Volebný seriál: Od víťazstva k izolácii. Matovič dvíhal tlak Ficovi aj koaličným partnerom: Končí sa jeho éra?

To, že ho stiahli z kandidátky, podľa neho OĽaNO odlišuje od Smeru či SaS. Smer z kandidátky Richarda Glücka nestiahol, naopak, šéf Smeru Robert Fico ho bránil. Glück sa tým pochválil na sociálnej sieti, potom status zmazal a neskôr päsťovky zapieral. Podobne sa tváril aj Robert Kaliňák.

Igor MAtovič Robert Kaliňák Čítajte viac Potýčky politikov: Matovič a Kaliňák nie sú jediní, ktorí sa pobili. Údery padali v parlamente aj bare

Údajne za fyzické násilie nestiahla jedného z kandidátov ani SaS. Ide o Miroslava Martinku, ktorý sa začiatkom septembra zúčastnil ako porotca súťaže vo varení guláša v obci Mojtín. Podľa jeho slov ho bez akýchkoľvek provokácií či hádky napadli dvaja neznámi muži. Martinka skončil so zakrvavenou tvárou. Právne kroky však neavizoval. Či ho SaS stiahne z kandidátky, strana nepovedala.

Tlačovku Smeru prerušil Matovič. Skončilo sa to bitkou
Video
Zdroj: TV Pravda

Matovič na sociálnej sieti uviedol, že Holkovič robil kampaň na ich aute v Petržalke. „Nič nehovoril, do mikrofónu hovoril iný. Len v kľude pri Raptore vonku stál. Napriek tomu, či práve kvôli tomu, si Kaliňákoví vagabundi vybrali jeho za svoj cieľ. Najprv prišli k Raptoru, kde hľadali zrejme mňa, ale keď ma v ňom nevideli, obrátili svoju zlosť na najbližšie stojacu vyhliadnutú obeť,“ napísal Matovič.

Igor MAtovič Robert Kaliňák Čítajte viac Drsná tlačovka Smeru: Matovič kopol Kaliňáka, dostal päsťou do tváre. Zasiahnuť musela polícia

„Nenávisť, ktorú tu tri roky Fico, Kaliňák, fašisti a spol. burcovali v ľuďoch nás prerástla. Mnohí ľudia už úplne stratili zábrany. K ľuďom s iným názorom sa správajú ako k odpadu, ktorému už pomaly nie je dovolené ani žiť,“ dodal líder OĽaNO.

453 debata chyba
Viac na túto tému: #OĽaNO #predčasné voľby 2023 #parlamentné voľby 2023