Dobré srdce 2023: Pracovníkom v sociálnych službách udelili Národné ceny starostlivosti

Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb (APSS) ocenila na štvrtom ročníku Národnej ceny starostlivosti Dobré srdce pracovníkov v sociálnych službách. Autorka projektu, predsedníčka APSS v SR a poroty Dobrého srdca Anna Ghannamová odovzdala cenu za výnimočný počin komisárke pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzane Stavrovskej.

, 17.09.2023 16:51
dobré srdce Foto:
Veľké emócie, dojatie nominovaných a víťazov a zaslúžený potlesk divákov. Tak vyzeral 4. ročník Národnej ceny starostlivosti Dobré srdce, na ktorom Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb ocenila najlepších pracovníkoch v sociálnych službách.
debata

Ghannamová rozhodla spolu s porotou o víťazoch v šiestich kategóriách, zmenou v tomto roku bolo vynechanie kategórie Dobrovoľník. V kategórii Opatrovateľka v sociálnych službách zvíťazila Marta Valovičová. Príbehy sestier na tento rok vyberala členka Rady a Prezídia Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Zuzana Haladová. Víťazkou tejto kategórie sa stala Kamila Magátová.

Veľké emócie, dojatie nominovaných a víťazov a... Foto: Adrian Stránsky
dobré srdce Veľké emócie, dojatie nominovaných a víťazov a zaslúžený potlesk divákov. Tak vyzeral 4. ročník Národnej ceny starostlivosti Dobré srdce, na ktorom Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb ocenila najlepších pracovníkoch v sociálnych službách. Na snímke autorka projektu, predsedníčka APSS v SR a predsedníčka poroty Anna Ghannamová.

Cenu Odborného pracovníka udelila APSS SR Miriam Orbisovej. Víťaznou manažérkou v sociálnych službách sa stala Mária Kóšová. Cenu Poskytovateľ sociálnych služieb si odniesla Slovenská katolícka charita. V nesúťažnej kategórii Výnimočný počin dostala cenu komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská.

Cenu za výnimočný počin si prevzala komisárka... Foto: Adrian Stránsky
dobré srdce Cenu za výnimočný počin si prevzala komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská.
Veľké emócie, dojatie nominovaných a víťazov a... Foto: Adrian Stránsky
dobré srdce Veľké emócie, dojatie nominovaných a víťazov a zaslúžený potlesk divákov. Tak vyzeral 4. ročník Národnej ceny starostlivosti Dobré srdce, na ktorom Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb ocenila najlepších pracovníkoch v sociálnych službách. Na snímke Marta Valovičová, víťazka kategórie opatrovateľ/ka.

Víťazov vyberali podľa zaslaných príbehov, účastníci odoslali spolu 120 prihlášok. „Bolo ťažké vybrať z tých úžasných príbehov, ktoré verím, budú inšpiráciou pre mladých ľudí. Pretože v sociálnych službách na Slovensku máme odkázaných na pomoc 72 000 ľudí. Stará sa o nich 42 000 zamestnancov s priemerným vekom 52 rokov. Aj preto sme dnes tu, aby sme z tejto neviditeľnej armády pomoci ukázali príbehy, ktoré môžu inšpirovať mladých ľudí,“ uviedla Ghannamová.

Galavečer v Starej Tržnici podporili aj... Foto: Adrian Stránsky
dobré srdce Galavečer v Starej Tržnici podporili aj vystúpenia Nely Pociskovej, Katky Koščovej, Roba Grigorova, klaviristu Jozefa Hollého a skupiny Fragile (na snímke).

Odovzdávanie cien sprevádzali veľké emócie, dojatie nominovaných a víťazov a zaslúžený potlesk divákov. Galavečer v Starej Tržnici moderoval Martin Nikodým, ktorý okrem silných príbehov uviedol aj krásne vystúpenia Nely Pociskovej, Katky Koščovej, Roba Grigorova, klaviristu Jozefa Hollého a skupiny Fragile. Emotívny večer otvorila ambasádorka Národnej ceny starostlivosti Dobré srdce slovenská herečka Zuzana Šebová. Výnimočný galavečer odvysiela RTVS Dvojka 7. októbra 2023.

debata chyba
Viac na túto tému: #dobré srdce #Anna Ghannamová