Fico podľa Naďa nepresadzuje záujmy Slovenska, ale záujmy Ruska

Je úplne zrejmé, že predseda strany Smer Robert Fico nepresadzuje záujmy Slovenska, ale záujmy Ruskej federácie. Ako ďalej na dnešnej tlačovej besede uviedol podpredseda Demokratov Jaroslav Naď, Fico je v celom demokratickom svete hanbou Slovenska.

18.09.2023 11:01
Jaroslav Naď / Andrea Letanovská / Foto: ,
Člen predsedníctva Demokratov Jaroslav Naď, líderka Demokratov Andrea Letanovská počas brífingu strany Demokrati k útoku Róberta Fica na rodinu členky strany, 16. september 2023
debata (55)

„Je izolovaný. Z krajín Európskej únie sa s ním nikto nestretáva, okrem premiéra Maďarska Viktora Orbána," tvrdí Naď. Na tlačovej besede ďalej citoval titulky článkov zahraničných médií, ktoré Fica označujú ako hrozbu.

Michal Šimečka: Fico neponúka Slovensku nič, len pomstu. Spravím všetko preto, aby sa to nestalo.

Video

Britské noviny The Times nazvali Fica gangsterským premiérom, ktorý sa môže dostať k moci, britské noviny The Guardian zas píšu, že Slovensko sa čoskoro môže stať ruským spojencom, francúzska tlačová agentúra AFP nazvala Fica prokremeľským populistom, ktorý môže vyhrať voľby a nemecký Der Spiegel uviedol, že k moci sa môže dostať expremiér Fico, ktorý ma prepojenie na mafiu, ktorá zabila novinára.

„Celý svet sa na nás pozerá a všetci sú zhrození. Diplomati a predstavitelia medzinárodných organizácií sú zhrození. Ruský prokremeľský kanál Rybar odkázal Ficovi, že sa naňho spolieha," upozornil Naď.

Člen predsedníctva Demokratov a europoslanec Vladimír Bilčík ďalej uviedol, že Robert Fico je od roku 2019 vnímaný ako obrovský problém nielen pre slovenskú demokraciu, ale aj pre slovenskú zahraničnú a európsku politiku.

„Fico je dnes absolútne izolovaný v Európe, nik sa s ním nestretáva v Európskom parlamente a je hanbou európskych socialistov," uviedol Bilčík. Naď v závere ešte doplnil, že ak Fico voľby vyhrá, nastane veľký problém s emigráciou mladých ľudí zo Slovenska.

Zuzana Čaputová Čítajte viac Čaputová poverí víťaza volieb zostavením vlády, aj ak to bude Fico
55 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico