NAKA opäť udrela. Tentoraz na mafiu, v putách skončil aj obávaný Ružič

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v stredu ráno v Bratislavskom kraji proti zločineckej skupine takáčovcov v rámci policajnej akcie Crassus. Polícia SR o tom informuje na sociálnej sieti.

20.09.2023 09:05 , aktualizované: 09:22
Mýtnik / Komando / Lynx / Polícia / NAKA / Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (159)

„Doposiaľ policajti zadržali osem obvinených osôb,“ uviedla polícia s tým, že im vyšetrovateľ kladie za vinu aj členstvo v zločineckej skupine „takáčovcov“. Ďalšie informácie polícia poskytne, keď to umožní procesná situácia.

Web Startitup uviedol, že elitní policajti zadržali aj obávaného mafiána Iva Ružiča, v 90. rokoch a na začiatku nového milénia považovaného za jedného z niekdajších najvyššie postavených členov gangu. „Viacerých členov gangu už policajti eskortovali do budovy Policajného prezídia. Medzi zádržnými je aj samotný Ružič,“ uviedol web.

Štefan Hamran a Ondrej Repa Čítajte viac Razia NAKA: vojenskí tajní mali obrať štát o 74 miliónov. Štátu hrozia fatálne následky, myslí si politológ Lenč

Ružiča polícia zadržala napríklad aj v januári 2014. Daňová kobra vtedy urobila raziu v Záhorskej Bystrici a Ružiča zadržala v dome jeho ženy. Spolu s ním kukláči zatkli aj Ružičovu účtovníčku a ochranku. Po Ružičovi išla NAKA kvôli jeho podnikateľským aktivitám, mal sa údajne obohacovať fiktívnymi faktúrami s nastrčenými konateľmi firiem a podvodmi na daniach.

Daňové podvody sa podľa polície stali pri obchode predovšetkým s vínom. Pri policajnej akcii v Česku zadržali jeden milión litrov vína bez skladovej evidencie. Zo 155 miliónov litrov vína približne 66 miliónov nebolo dodaných ani uskladnených. Celková škoda dosiahla takmer 1,3 milióna eur.

Etiketa víno povýši alebo zhodí Čítajte viac Skupina údajného takáčovca okradla štát na obchode s vínom

Skupinu rozbili vďaka dvom akciám. Zasahovalo pri nich 130 policajtov.

Ružič v roku 2004 prežil atentát. Jozef Roháč vtedy umiestnil na vchod strediska Jadran v Bratislave výbušninu a inicioval ju, keď do objektu prichádzal Ružič s ochrankou. Výbuch všetkých zranil, ale Ružič prežil.

Zlato i whiskey za 26-tisíc

NAKA zasahovala aj v utorok. Počas akcie Vírus obvinila podnikateľa Michala Gučíka, bývalého riaditeľa vojenských tajných Jána Balciara a exšéfa Vojenského obranného spravodajstva Ľubomíra Skuhru. Prípad sa má týkať podozrení z manipulácie verejného obstarávania. Slovensko tak malo prísť o 74 miliónov eur.

NAKA počas razie okrem osôb zaistila aj zlato, mince, limitovanú škótsku whisky v hodnote 26-tisíc eur, peniaze na osobných účtoch – jedna suma v hodnote 1,1 milióna eur, druhá vo výške šesť miliónov a trestia vo výške päť miliónov eur, nehnuteľnosti v Bratislave a Prahe či viac ako sto utajovaných listín so stupňom utajenia „Vyhradené“ alebo „Dôverné“.

Hamran o Ďurkovi, kajúcnikovi Petrovovi (Tigrovi) a Ficovi i Gašparovi
Video
159 debata chyba
Viac na túto tému: #mafia #Ivo Ružič #NAKA #takáčovci