Pokračovanie článku: Hlavné priority v justícii: Ktorá strana navrhne zrušiť súdnu mapu a ktorá chce obmedziť paragraf 363?

1. Aké sú vaše ciele v oblasti justície, ak by ste boli vo vláde a mali možnosť niečo zmeniť? Čo by ste v tejto oblasti zmenili, akú sú vaše priority?

Vytvoríme podmienky na zriadenie parlamentných vyšetrovacích komisií. Budeme presadzovať revíziu Ústavy SR, spresnenie právomocí hlavy štátu, vlády a parlamentu, odstránenie bielych miest v zákone (menovanie, odvolávanie, referendum, právomoci atď.) aby sa zabránilo ústavnému chaosu a právnej neistote.

2. Ak by ste mali vymenovať tri vecí, ktoré chcete v oblasti spravodlivosti dosiahnuť za najbližšie štyri roky, ak by ste boli vo vláde?

Navrhujeme zmenu stalinistického modelu prokuratúry, zavedenie systému náhodného prideľovania prípadov prokurátorom prostredníctvom počítačového systému (ako je to na súdoch) a obmedzenie negatívnych dopadov rozhodnutí generálneho prokurátora.

3. Čo bude úplne prvý krok, ktorý by ste na rezorte spravodlivosti spravili?

Podporujeme oddelenie polície a policajnej inšpekcie.

4. Máte v programe niečo špeciálne pre oblasť justície, súdnictva, prokuratúry, čo by ste chceli vyzdvihnúť?

Právna istota: zabránenie schvaľovaniu šalátových zákonov, dostatočne nepredrokovaných legislatívnych zmien. Sme za jasnú a transparentnú tvorbu zákonov. Zvýšenie možnosti zabavenia majetku štátom, zabezpečenie toho, aby vyšetrované osoby neboli schopné prevádzať majetok na iné osoby. Transparentnosť štátnej pomoci, aby verejnosť vedela, kto a v akej výške dostáva štátnu pomoc.

5. Máte záujem o rezort spravodlivosti?

Túto otázku budeme riešiť keď bude aktuálna. Našou prioritou je zabezpečiť zastúpenie Maďarov v parlamente.

© Autorské práva vyhradené

21 debata chyba
Viac na túto tému: #spravodlivosť #paragraf 363 #páry rovnakého pohlavia