Ministerstvo zdravotníctva spúšťa očkovanie novou adaptovanou vakcínou proti ochoreniu COVID-19

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Ide o vakcínu Comirnaty Omicron XBB.1.5. Očkovať sa ňou začne od pondelka (25. 9.) vo vybraných očkovacích centrách. Záujemcovia sa môžu registrovať na stránke korona.gov.sk, informovali z komunikačného odboru rezortu.

21.09.2023 16:42
injekcia, analgosedácia, bolesť, ihla, vakcína Foto:
Ilustračné foto.
debata (14)

„Očkovaciu látku je možné aplikovať intramuskulárne osobám starším ako 12 rokov ako jednu 0,3 ml dávku najskôr po troch mesiacoch od poslednej podanej vakcíny proti ochoreniu COVID –19, a to bez ohľadu na predchádzajúce očkovanie podané dávky a vakcínu proti ochoreniu COVID-19,“ priblížili.

ilustračka, Covid, nemocnica, Čítajte viac Očkovanie je späť. Je z covidu nová chrípka? Odporúčania Mikasa sú jasné

Očkovať sa bude vo vybraných očkovacích centrách. Zoznam je na stránke www.health.gov.sk. Platí nasledujúcich desať týždňov. „Priebežne ho ministerstvo bude prehodnocovať v závislosti od záujmu o očkovanie,“ doplnili z komunikačného odboru.

Rakúsko, očkovanie, COVID-19 Čítajte viac Ďalšia vlna covidu je už tu. Nové varianty nakazia aj čerstvo očkovaných starým typom vakcíny, hovorí infektológ

COVID-19 môže podľa rezortu stále spôsobiť dlhotrvajúce následky na zdraví. „Najlepším spôsobom prevencie pred týmto rizikom je očkovanie. Štát zabezpečil bezplatné očkovanie pre všetkých občanov na území SR – je už len na zodpovednosti každého občana chrániť svoje vlastné zdravie,“ dodal.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #Covid-19