Zmenil názor. Matovič podal na Kaliňáka trestné oznámenie

Líder hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič podal v piatok trestné oznámenie na exministra vnútra za Smer Roberta Kaliňáka a ďalších v súvislosti s minulotýždňovým incidentom počas tlačovej konferencie Smeru.

22.09.2023 11:23
debata (132)

Matovič pôvodne trestné oznámenie neplánoval. Inšpirovali ho k tomu viacerí právnici, ktorí ho kontaktovali, aby oznámenie podal. Tvrdí, že koná v duchu verejného záujmu.

Matovič k trestnému oznámeniu: Slovensko má unikátnu príležitosť zavrieť slovenského Al Caponeho do basy, neodolal som pokušeniu.

Video

Kaliňák podľa Matoviča spáchal minimálne tri trestné činy. „Trestný čin lúpeže, trestný čin poškodzovanie cudzej veci v spolupáchateľstve s ostatnými ľuďmi a trestný čin útoku na verejného činiteľa. Vzhľadom na to, že tieto trestné činy boli páchané pod osobitným motívom, čo je priťažujúca okolnosť a zároveň voči chránenej osobe, čo je takisto priťažujúca okolnosť, tak trestná sadzba je od sedem do 12 rokov,“ vysvetlil líder OĽaNO a priatelia.

Tlačovku Smeru prerušil Matovič. Skončilo sa to bitkou

Video
matovič, kaliňák Čítajte viac Kaliňák: Psychicky narušený Matovič mal byť dávno v detenčnom centre. Podali sme trestné oznámenie

Okrem Kaliňáka hovorí o ďalších štyroch ľuďoch, ktorí mali byť páchateľmi.

Matovič minulý týždeň v stredu (13. 9.) narušil tlačovú konferenciu Smeru k migrácii a dostal sa do konfliktu s Kaliňákom, ktorý mu chcel vziať mikrofón. Matovič Kaliňáka kopol a následne Richard Glück zo Smeru Matoviča udrel. Kaliňák už podal trestné oznámenie. Pri incidente zasiahla aj hliadka mestskej polície, ktorá prípad vyhodnocuje. Konflikt odsúdili viacerí politici.

Igor Matovič / Róbert Kaliňák / Čítajte viac Matovič pre incident s Kaliňákom trestné oznámenie nepodá, očakáva ich viacero
132 debata chyba
Viac na túto tému: #trestné oznámenie #Robert Kaliňák #Igor Matovič