Návrh Poľska na zavedenie kontrol na slovenských hraniciach zatiaľ nie je oficiálny

Medializovaný návrh poľského predsedu vlády Mateusza Morawieckeho na kontrolu vozidiel vstupujúcich na územie Poľska zo Slovenska v súčasnosti nie je oficiálnym rozhodnutím. V stanovisku to zdôraznilo slovenské ministerstvo vnútra.

26.09.2023 10:54
migrácia, vojaci, poľsko, rusko, hranica Foto:
Poľskí vojaci na poľsko-ruskej hranici. Ilustračná snímka.
debata (5)

Podľa medializovaných informácií má ísť o kontrolu vozidiel podozrivých z prepravy migrantov a opatrenia majú byť zamerané na prevádzačov. Rezort vnútra v tejto súvislosti uviedol, že jeho zástupcovia sú v úzkom kontakte s poľskou stranou. Tá avizovala, že prípadné prijaté opatrenia vopred prekonzultuje so Slovenskom.

Rezort vnútra v tejto súvislosti zdôraznil, že pri prijímaní opatrení sa drží výhradne expertných rozhodnutí tak, aby bol zabezpečený verejný poriadok a bezpečnosť občanov SR a súčasne dodržiavané aj všetky medzinárodné záväzky. „SR dlhodobo vykonáva hliadkovú činnosť v bezprostrednom pohraničí s Maďarskom, ale tiež spoločné hliadky na území Maďarska, či sa podieľa na ochrane vonkajšej hranice schengenu na maďarsko-srbskej hranici a hranici so Severným Macedónskom. Na území Slovenska sú okrem policajtov v súčasnosti nasadení aj vojaci ozbrojených síl," doplnilo ministerstvo vnútra.

Lampedusa, migranti Čítajte viac Poľsko zavedie kontroly vozidiel na hraniciach so Slovenskom
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #ministerstvo vnútra #migranti #migračná kríza