Pellegrini apeluje na povereného premiéra Ódora, aby pracoval až do skončenia svojej funkcie

Líder Hlasu Peter Pellegrini vyzval povereného premiéra Ľudovíta Ódora, aby dňom volieb nerezignoval na svoju pozíciu a až do menovania novej vlády riešil problémy krajiny. Podotkol, že stále nie je vyriešená otázka zdražovania, energií a ani migrácie.

26.09.2023 14:38
Pellegrini Foto: ,
debata (5)

Podčiarkol, že politici sa nelegálnou migráciou musia zaoberať bez ohľadu na voľby. Upozornil na riziko zhoršenia situácie, ak okolité krajiny obnovia kontroly na hraniciach.

„Sobotnými (30. 9.) voľbami a výsledkom sa problémy, ktorým krajina čelí nestratia, nezaniknú, ale, naopak, budú pokračovať a mnohé možno aj eskalovať,“ uviedol Pellegrini. Pripomenul vyjadrenie poľského premiéra o obnove kontrol na hraniciach so Slovenskom v súvislosti s nelegálnou migráciou. Kontroly podľa jeho slov avizuje aj Nemecko na hraniciach s Českom. Ak slovenská vláda nebude konať, podľa Pellegriniho sa situácia môže prehĺbiť do krízy.

migrácia, vojaci, poľsko, rusko, hranica Čítajte viac Návrh Poľska na zavedenie kontrol na slovenských hraniciach zatiaľ nie je oficiálny

Líder Hlasu skonštatoval, že nadchádzajúce voľby by nemali byť proti niečomu a kritizoval agresívnu kampaň a prejavy násilia. Podčiarkol, že osud krajiny majú v rukách občania, ktorí môžu v sobotu rozhodnúť o budúcnosti. Vzhľadom na aktuálnu situáciu nepredpokladá, že sa niektorá strana vzdá kandidatúry. Ak aj áno, nepredpokladá výrazné zmeny v preferenciách strán. Predpokladá, že ak niekto z boja odstúpi, bude to len menšia strana či frakcia v rámci volebnej strany.

Nespokojní migranti vo Veľkom Krtíši
Video
Zdroj: TV Pravda

Podanie obžaloby zo strany prokuratúry na bývalého policajného prezidenta Petra K. označil za potvrdenie zmarenia policajnej akcie. V podaní obžaloby vidí dôkaz, že za bývalého vedenia rezortu vnútra sa ovplyvňovalo konanie polície. Pýta sa tiež, odkiaľ má líder hnutia OĽANO a priatelia Igor Matovič prepis komunikácie z mobilov, ktoré zadržala polícia.

odor Čítajte viac Ódor reaguje na Fica: Nie je pravda, že Nemci zatvoria hranice s Českom
Ódor: Treba hľadať európske riešenia migrácie
Video
5 debata chyba
Viac na túto tému: #migrácia #Peter Pellegrini #Ľudovít Ódor #parlamentné voľby 2023