OĽaNO podalo trestné oznámenie na finančníka Haščáka, ten avizuje rovnaké kroky

OĽaNO podalo v utorok na Národnej kriminálnej agentúre trestné oznámenie na finančníka Jaroslava Haščáka. Dôvodom je podľa lídra hnutia Igora Matoviča podozrenie zo spáchania trestného činu podplácania.

26.09.2023 17:16
Jaroslav Haščák Foto: ,
Finančník Jaroslav Haščák.
debata (6)

Podozrenia z korupcie majú podľa Matoviča vyplývať z údajnej komunikácie medzi exministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) a Haščákom. „Upláca politikov s účelom, aby dosiahol svoj osobný prospech,“ podotkol Matovič. Líder OĽaNO je presvedčený o tom, že je vo verejnom záujme, aby sa podozreniami zo spáchania trestného činu zaoberali orgány činné v trestnom konaní.

Igor Matovič, parlament, májová schôdza Čítajte viac Matovič pred voľbami ostro útočí na Sulíka, polícia preveruje informácie z Haščákových mobilov

Haščák bude v súvislosti s obsahom tlačových konferencií Igora Matoviča realizovať viacero právnych krokov vrátane trestných oznámení. „V tejto súvislosti bude Jaroslav Haščák realizovať viacero právnych krokov vrátane trestných oznámení, keďže aj vďaka tlačovke Igora Matoviča vyšlo najavo viacero vážnych podozrení z trestnej činnosti,“ uvádza sa v stanovisku, ktoré poskytol jeho advokát Martin Škubla.

Haščák odmieta, že by exministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) sľuboval protislužby v médiách. Zároveň sa domnieva, že komunikácia, ktorú prezentoval Matovič, „mohla byť vymyslená či upravená tak, aby vyznievala spôsobom, ktorý sa hodí Igorovi Matovičovi v predvolebnom bo­ji“.

Zároveň očakáva, že polícia začne trestné stíhanie pre korupciu, prípadne iné trestné činy, ktorých sa dopustila osoba, ktorá ponúkla Matovičovi spomínanú komunikáciu, za čo žiadala milión eur. Mala by podľa neho konať aj voči Matovičovi pre neoznámenie trestného činu. Vyzval tiež políciu, aby oznámila výsledky preverovania údajnej korupcie Sulíka, o ktorej Matovič hovoril už skôr.

Matovič zverejnil v nedeľu (24. 9.) úryvok údajnej komunikácie z jesene 2020 medzi Sulíkom a Haščákom. Ten mal podľa správ Sulíka inštruovať v argumentácii pri riešení dofinancovania zdravotných poisťovní.

Sulík sa v reakcii odmietol vyjadrovať k obsahu údajnej komunikácie. Pripomenul, že on ani SaS nemá žiadne korupčné prípady.

V predvolebnej diskusii Rádia Expres v pondelok priznal, že s Haščákom je v kontakte. Zverejnenú komunikáciu označil za zmanipulovanú. Odmietol tiež obvinenia, že by od finančníka žiadal, aby v jeho médiách robili PR poslankyni Jane Bittó Cigánikovej.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #Jaroslav Haščák