Muž v Bratislave strieľal z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočníka zabili

Nočná streľba v bratislavskej Dúbravke zo stredy na štvrtok si vyžiadala jedného mŕtveho. Ďalší štyria ľudia boli zranení. Na Fedákovej ulici malo dôjsť k výbuchu v jednom z bytov a následne k streľbe. Na mieste udalosti sú viaceré policajné autá, polícia incident vyšetruje.

28.09.2023 07:00 , aktualizované: 10:11
Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná... Foto: ,
Nočná streľba v bratislavskej Dúbravke zo stredy na štvrtok si vyžiadala jedného mŕtveho. Ďalší štyria ľudia sa zranili. Na snímke policajti vyšetrujú miesto streľby 28. septembra 2023.
debata (256)

Dvaja zranení po nočnej streľbe v bratislavskej Dúbravke zostali po operácii hospitalizovaní v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB), tretieho po ošetrení prepustili domov. Uviedla to hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

Po streľbe na sídlisku v bratislavskej Dúbravke utrpeli zranenia štyria ľudia
Video
Zdroj: TV Pravda

„Jeden pacient s priestrelom ruky utrpel stredne ťažké zranenie, bol ošetrený a prepustený do domácej liečby, jeho stav si nevyžadoval hospitalizáciu. Ďalší dvaja pacienti utrpeli ťažšie zranenia, obaja sa museli podrobiť operačnému zákroku,“ priblížila Kliská.

Obaja sú podľa jej slov mimo ohrozenia života a pod stálym dohľadom zdravotníkov na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Utrpeli strelné poranenie ramena a lakťu, jeden z týchto pacientov mal okrem strelných rán aj rezné rany v oblasti krku, ktoré mu spôsobil útočník,“ spresnila.

Jeden zo zranených sa nachádza v bratislavskej Nemocnici Bory. „Stav pacienta je stabilizovaný,“ uviedla pre TASR PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Bianka Krejčíová.

Rozbité okno bytovky odkiaľ strieľal muž na...
Nočná streľba v bratislavskej Dúbravke zo...
+19V bratislavskej mestskej časti Dúbravka došlo v...

Útočník na policajtov vybehol s nožom

Podľa informácií portálu noviny.sk ľudí v Dúbravke okolo jednej hodiny v noci prebudili výstrely. 32-ročný muž mal začať strieľať po ľuďoch z okna bytovky. Po príchode policajtov začal muž útočiť aj na nich.

Podľa svedka útočník vyšiel von a v streľbe pokračoval, potom sa vrátil do bytu. Po príchode policajtov na nich údajne zaútočil s nožom. Policajti strelca smrteľne zranili na medziposchodí. Zranení boli traja civilisti a jeden policajt. Sídliskom malo zaznieť viac ako 10 výstrelov.

Nočná streľba v bratislavskej Dúbravke si vyžiadala jednu obeť
Video
Zdroj: TASR

„Na základe telefonátu na tiesňovú linku 155 v noci na dnes Krajské operačné stredisko Bratislava vyslalo štyri posádky do mestskej časti Dúbravka. Na mieste sa nachádzali štyri osoby so strelnými poraneniami, ktoré boli po prvotnom ošetrení transportované do nemocníc. U piatej záchranári konštatovali exitus,“ uviedli záchranári.

„Na mieste sa nachádzali štyri osoby so strelnými poraneniami horných a dolných končatín, ktoré boli po prvotnom ošetrení transportované do nemocníc. U piatej osoby, tridsaťdvaročného muža, záchranári konštatovali exitus,“ uviedlo operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby.

streľba dúbravka bratislava Čítajte viac Svedkovia nočnej mory v Dúbravke prehovorili: Strelec bol čudák, na sídlisku sa ozývali výbuchy pravidelne

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff informoval, že viaceré policajné hliadky boli krátko pred 1.00 h vyslané na základe viacerých telefonických oznámení od občanov na Fedákovu ulicu v Dúbravke. Malo tam dôjsť k výbuchu v jednom z bytov a následne k streľbe.

Policajti pri zásahu museli voči konkrétnej osobe použiť aj služobnú strelnú zbraň. „Na mieste utrpela jedna osoba zranenia, ktorým na mieste podľahla,“ uviedol Szeiff. Ako podotkol, v dôsledku incidentu utrpeli ďalšie osoby zranenia, s ktorými boli prevezené do nemocníc.

Polícia sa aktuálne zaoberá okolnosťami a aj presnými príčinami, za ktorých k udalosti došlo. „Len čo to procesná situácia umožní, k prípadu poskytneme bližšie informácie,“ skonštatoval Szeiff.

Výberová chronológia prípadov streľby na Slovensku od roku 2017

31. mája 2017

 • K streľbe došlo na Komárnickej ulici v Bratislave. Vo firme zastrelil svojho spoločníka muž, ktorý následne obrátil zbraň aj proti sebe. Dôvodom bol dlh vo výške približne 20.000 eur.

18. júna 2017

 • Sedemnásťročný mladík zomrel po streľbe policajtov na unikajúce auto neďaleko Novej Bane. Udalosť sa stala po tom, ako policajná hliadka prenasledovala unikajúce auto, ktorého vodič odmietol zastaviť. Policajti strelili miesto do pneumatiky do kufra auta a strela tak zasiahla spolujazdca.

6. júna 2018

 • V budove Okresného úradu v Nitre sa strieľalo, keď 65-ročný muž počas prerokúvania priestupku vybral zbraň a vystrelil. V miestnosti sa nachádzali dve pracovníčky. Pri streľbe nikto neutrpel zranenie.

25. júna 2018

 • Jedného z pätice pracovníkov banskobystrickej mestskej spoločnosti Zares, ktorí kosili trávu na sídlisku Sásová, postrelili do ruky zo vzduchovej zbrane. Útok sprevádzali extrémistické prejavy, tak situáciu preverovala aj Národná kriminálna agentúra.

27. februára 2019

 • V jednej zo základných škôl v Spišskej Novej Vsi sa strieľalo. Chlapec vystrelil na svojho spolužiaka zo strelnej zbrane, maloletého pacienta so zranením hlavy previezli po prvotnom ošetrení do miestnej nemocnice. K incidentu došlo na streleckom krúžku.

22. mája 2019

 • Na Holíčskej ulici v bratislavskej Petržalke došlo k streľbe, pri ktorej bol zranený jeden muž. Polícia po údajnom strelcovi z Petržalky vyhlásila mimoriadne pátranie, muža však našla mŕtveho.

31. mája 2019

 • Po streľbe na Obchodnej ulici v Bratislave ošetrili záchranári tri osoby vrátane neplnoletého dievčaťa. Tesne pred streľbou bol zranený policajt, na ktorého sa vrhol útočník. Treťou poranenou osobou bolo 15-ročné dievča, ktoré náhodne zasiahla strela pri zásahu.

17. júna 2019

 • Streľba v spoločnosti HF Najus v priemyselnom parku v Dubnici nad Váhom si vyžiadala dva ľudské životy. Podľa informácií pracovníkov spoločnosti strieľal bývalý zamestnanec spoločnosti na majstra na montáži. Strelec, ktorého mali prepustiť zo zamestnania, ho zastrelil, následne zbraň obrátil proti sebe.

22. júna 2019

 • Polícia zadržala muža, ktorý strieľal na diskotéke v Horovciach. Streľbu neprežila jedna osoba, ďalších dvoch mužov v kritickom stave previezli do nemocníc v Trenčíne a Považskej Bystrici.

14. marca 2022

 • V Prešove policajt zastrelil svojho kolegu. K streľbe došlo pri čerpacej stanici. Strelec z miesta činu ušiel v policajnom aute. Následne sa ho však podarilo policajtom zadržať.

12. októbra 2022

 • Streľba v centre Bratislavy na Zámockej ulici pred barom Tepláreň si vyžiadala dvoch mŕtvych mužov a jednu zranenú ženu. Na druhý deň našla polícia páchateľa mŕtveho. Prípad streľby 18. októbra prekvalifikovali na obzvlášť závažný zločin teroristického ú­toku.

17. januára 2023

 • V jednom z bytov na sídlisku v Michalovciach našli v utorok podvečer štyri osoby bez známok života. Pri streľbe zahynuli dvaja dospelí a dve deti. Prípad vyšetrovala polícia ako vraždu.

1. marca 2023

 • Študentku prvého ročníka policajnej akadémie postrelil inštruktor počas výcviku. K udalosti došlo v priestoroch streleckého polygónu Akadémie PZ v Bratislave. Študentku so zraneniami previezli do nemocnice.

14. marca 2023

 • V jednom z bytov na Šustekovej ulici v bratislavskej Petržalke sa ráno strieľalo. Podľa polície si mal muž spôsobiť strelné zranenia hlavy, ktorým počas prevozu do nemocnice podľahol.

29. augusta 2023

 • Policajti ukončili služobný zásah v jednej z obcí Dunajskostredského okresu voči agresívnemu 36-ročnému mužovi použitím zbrane. Muž nereagoval na výzvy hliadky a policajtov napádal nožom. Utrpel strelné poranenia.

© Autorské práva vyhradené

256 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #streľba #Dúbravka