Exmanželku zabil a rozpustil v kyseline. Lipšic podal obžalobu na Miroslava Vlčeka

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic podal obžalobu na Miroslava Vlčeka pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy. Obvinený si mal v roku 2016 z pomsty objednať únos exmanželky do areálu skladu vo Veľkých Ripňanoch, následne ju tam mal usmrtiť a jej telesné pozostatky rozpustiť v plastovom sude s kyselinou sírovou a chlorovodíkovou. Šéf Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o tom informoval na štvrtkovom tlačovom brífingu.

28.09.2023 12:54
Daniel Lipšic, Úrad špeciálnej prokuratúry Foto: ,
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic
debata (24)

Motívom konania Vlčeka bola podľa špeciálneho prokurátora pomsta, pretože Andrea Vlčeková, po ktorej zostali dve deti, vypovedala proti svojmu exmanželovi v ekonomických trestných veciach.

Lipšic priblížil, že dlho sa nevedelo o tom, kde sa nachádzajú telesné pozostatky poškodenej. Pred dvomi rokmi sa pri prehliadke priestorov skladu vo Veľkých Ripňanoch našiel plastový sud. „Bol predmetom veľmi rozsiahleho znaleckého dokazovania a zrejme prvýkrát v histórii slovenskej kriminalistiky sa podarilo stotožniť pozostatky poškodenej na základe fotokompozitných výplní, čiže zubných plomb,“ podotkol.

miroslav vlček Čítajte viac Miroslava Vlčeka obvinili z vraždy exmanželky, telo mal rozpustiť v kyseline

Dôkazmi sú aj výpovede osoby, ktorá sa zúčastnila na únose, ale aj ďalšie svedecké výpovede a znalecké dokazovanie, ktoré podľa špeciálneho prokurátora „mimo rozumnej pochybnosti preukazujú vinu obvineného“.

Vlček bol pôvodne právoplatne odsúdený za zločin pozbavenia osobnej slobody. Krajský súd v Trnave však 18. apríla vyhovel návrhu špeciálneho prokurátora a povolil obnovu konania. V rovnaký deň bolo Vlčekovi doručené uznesenie o vznesení obvinenia z úkladnej vraždy. Obvinený je stíhaný väzobne.

24 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda #Daniel Lipšic #Úrad špeciálnej prokuratúry