Kollár k akcii NAKA: Smiešny policajný cirkus. Na piatich autách po pár faktúr, ktoré už dávno majú

Predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár reagoval na akciu NAKA s názvom Targety. Elitní policajti zasahovali na 17 miestach Slovenska, vrátane Kollárovho Fun rádia či firmy Slovclean exposlanca za hnutie Martina Borguľu.

04.10.2023 13:53
debata (32)
Smiešny policajný cirkus, reagoval Kollár
Video
Zásah v sídle Fun rádia v Bratislave považuje predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) za policajný cirkus, ktorým chce polícia prekryť zlyhanie pri ochrane hraníc. / Zdroj: TV Pravda

Kollár pripomenul, že nie je konateľom ani štatutárom, iba koncovým užívateľom výhod a o chod a zmluvy rádia sa nestará. Dodal, že spoločnosť Radio Group si nie je vedomá žiadneho porušenia zákonov a ponúkla plnú spoluprácu a predložila všetky požadované dokumenty a informácie.

NAKA, zásah, Lešková, Čítajte viac Akcia Targety: NAKA zasahovala v Kollárovom Fun rádiu aj firme blízkej Borguľovi

„To, čo sme dnes zažili na Leškovej ulici, bol jeden smiešny policajný cirkus,“ povedal o akcii predseda parlamentu. Spolu s ním mal byť na tlačovej konferencii aj Martin Borguľa. Síce sa v budove Národnej rady nachádzal, na tlačovej besede sa nezúčastnil. Kollár sa k zásahu vo firme Slovclean blízkej Borguľovi vyjadriť nechcel, no zdôraznil, že polícia zobrala “tie dokumenty, ktoré už sú na NAKA”.

NAKA v Kollárovom Fun Rádiu
Video
Zdroj: TV Pravda

Kollár tvrdí, že v policajnom zbore nevie pravá ruka, čo robí ľavá, pretože dokumenty a faktúry, ktoré si z Leškovej 5 policajti vzali, má NAKA už štyri mesiace. „Na piatich autách si prišli po štyri faktúry, ktoré už dávno na Račianskej majú,“ povedal s tým, že policajti sa v priestoroch Fun rádia podľa neho správali korektne.

Národná kriminálna agentúra zasahovala na...
NAKA zasahovala na niekoľkých miestach v...
+10NAKA zasahovala na niekoľkých miestach v...

Podľa šéfa Sme rodina ide iba o pokus prekryť „vlastnú neschopnosť“ polície a nezvládnutú situáciu s migrantmi na hraniciach. Narážal na kontroly, ktoré na hraniciach so Slovenskom pre nápor migrantov od dnes zaviedlo Poľsko, Česko a Rakúsko.

Policajti vynášajú z budovy Slovclean dokumenty
Video
Zdroj: TV Pravda

Kollár ďalej priblížil, že bol za ním riaditeľ Fun rádia, ktorého sa pýtal, po aké dokumenty NAKA bola. „Povedal, že chceli nejaké faktúry z roku 2011, 2014 a 2018 roku,“ uviedol. “Nikto nebol obvinený, nikto nebol zadržaný,” opakoval Kollár.

Následne poučoval, ako by mali byť policajti oblečení na tlačových konferenciách. Prečo policajti zasahovali vo viac ako desiatich iných firmách v rámci Bratislavy, reagovať nevedel, no zásah v rádiu bola snaha o prekrytie údajného zlyhania na hraniciach.

Príslušníci NAKA v stredu od rána zasahovali v rámci akcie Targety na 17 miestach v rámci Slovenska. Akcia bola zameraná na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti, ktorá mala byť páchaná v rokoch 2011 až 2021 so škodou na DPH vo výške približne 7,5 milióna eur.

Na zásah reagovala aj spoločnosť Radio Group, do ktorej portfólia patrí aj Fun rádio. Nie je si vedomá žiadneho porušenia zákonov, ponúkla plnú spoluprácu a predložila všetky požadované dokumenty a informácie.

32 debata chyba
Viac na túto tému: #Boris Kollár #NAKA #akcia Targety