KDH rozhodlo, Smer odmietame, sme pripravení rokovať. Šimečka ponúkol post premiéra, na ťahu je Pellegrini

Predsedníctvo KDH na svojom rokovaní v piatok odmietlo ísť do koalície so Smerom. Sleduje rokovanie PS a Hlasu. Tvrdí, že sa tam veci pohli dopredu.

06.10.2023 18:46
Milan Majerský, KDH Foto: ,
Milan Majerský
debata (206)

Predsedníctvo KDH vydalo toto stanovisko: "Po rokovaní predsedníctva naďalej platí, že KDH do vlády so stranou Smer nevstúpi. KDH zároveň odmieta hrať hru Roberta Fica a Petra Pellegriniho, ktorí sú podľa medializovaných informácií už dohodnutí na zostavení budúcej vlády.

Veci sa pohli dopredu a po tom, ako je Michal Šimečka pripravený upustiť od postu premiéra, je na ťahu Peter Pellegrini. My sme otvorení ďalej rokovať o čo najlepšej alternatíve pre Slovensko, naše programové priority a červené čiary pritom naďalej platia.

KDH má pred voľbami a po nich iba jednu tvár, a teda jeho prioritou zostáva aj naďalej zásadné zlepšenie situácie v zdravotníctve, školstve, pomoc rodinám, seniorom a ľuďom v núdzi, zachovanie špeciálnej prokuratúry a nezasahovanie do vyšetrovaní, pričom je proti zavedeniu registrovaných partnerstiev a ich postaveniu na úroveň manželstva muža a ženy.

KDH vždy v historických momentoch uprednostnilo Slovensko pred straníckymi záujmami a bude tak postupovať aj dnes."

206 debata chyba
Viac na túto tému: #KDH #Smer #Hlas #Štvrtá Ficova vláda