Huliak nestihol podpis koaličnej dohody. NAKA ho vypočúvala kvôli výrokom o LGBTI+ ľuďoch, termín si stanovil sám

Medzi zvolenými poslancami, ktorí dnes stáli okolo lídrov Smeru, Hlasu a Slovenskej národnej strany (SNS), chýbal počas podpisu koaličnej zmluvy Rudolf Huliak. Slávnostného aktu sa nezúčastnil, pretože ho v pondelok vypočúvala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Huliak to oznámil na sociálnej sieti, dôvodom policajnej návštevy sú podľa neho jeho vyjadrenia o LGBTI+ komunite. Pravde sa podarilo získať aj stanovisko NAKA.

16.10.2023 15:20 , aktualizované: 17.10.2023 14:34
debata (214)
Andrej Danko k nominantom na ministrov za SNS
Video
Zdroj: TV Pravda

„Na základe toho môjho videa niekto anonymne na mňa poslal NAKA,“ skonštatoval Huliak, ktorý je zároveň starostom obce Očová. Dvaja príslušníci polície boli podľa neho poverení špeciálnou prokuratúrou. Ocenil ich triezvy prístup. Pre výsluch podľa svojich slov nestihol prísť do Bratislavy na podpis koaličnej dohody.

Huliak, ktorý sa spomína ako možný kandidát na ministra životného prostredia, šíri na Facebooku nenávisť voči ochranárom, klimatickým aktivistom a LGBTI+ ľuďom. Hovorí aj o obesení, pohrabličkovaní a rozprášení mŕtvoly v mori.

„Pokiaľ minister v Číne spreneverí takéto obrovské peniaze, a takýmto spôsobom, že malé decko v škôlke vidí, že to je sfalšované, absolútne alebo absolútne nastavené na to, aby sa ďalej mohlo pokračovať v rozkrádaní envirorezortu, aby sa ďalej mohol živiť Majko Hletko s jeho zásahovým tímom a spol., aby mimovládky mohli naďalej likvidovať slovenský vidiek, tak takýto človek v Číne – uprostred futbalového zápasu by vypratali štadión, postavili by tam kôl a takéhoto človek by obesili. Doslovne a do písmena by ho obesili na príklad každému, že takto takto rozkrádať verejné financie sa nesmie. Potom by pohrabličkovali, tú mŕtvolu by niekde rozprášili v mori a pokračoval by futbalový zápas ďalej s dobrým pocitom, že sa zbavili darmožráča. Ako je to strašne hnusne napísané, ale pokiaľ sa asi aj na Slovensku nezačne takýmto spôsobom zúčtovať s ľuďmi, ktorí parazitujú na spoločnosti, na verejných financiách a ženú Slovensku do sociálnej, hospodárskej, národnostnej katastrofy, tak asi to inak jednoducho nepôjde," hovorí Huliak v jednom zo svojich videí.

M. Kolíková: Prezidentka by mala mať pri nominantoch na nových ministrov prísny meter
Video
Zdroj: TV Pravda

Policajtov podľa portálu Startitup zaujímalo Huliakovo vyjadrenie, kde hovoril o tom, že LGBTI+ ľudia podporujú otepľovanie slovenskej spoločnosti. „Zakladajú teplárne a podobné podniky, v ktorých sa kumuluje teplo, kde vzniká CO2. Nechcem vidieť tie sexuálne praktiky dvoch mužov, pri ktorých CO2, siričitany a ostatné záležitosti vznikajú ako vedľajší produkt pri používaní telesných otvorov, ktoré na tieto veci nie sú vôbec určené,“ priblížil zvolený poslanec portálu dôvod návštevy z NAKA.

Ochranári ho za ministra nechcú

Proti starostovi Očovej sa ozvali minulý týždeň ochranárske združenia a odborníci z oblasti ochrany prírody. Vznikajúcej vláde a budúcim poslancom adresovali otvorený list, v ktorom upozorňujú na problematické názory nielen Huliaka, ale aj Filipa Kuffu, ktorí sa do parlamentu dostali na kandidátke SNS, a prejavili záujem o ministerstvo. Upozornili, že potenciálni kandidáti chcú zrušiť nové zonácie národných parkov a tiež zrušiť zásahové tímy pre medveďa hnedého a umožniť miestnym poľovníckym združeniam lov medveďov a vlkov.

Mikulec o Huliakovi: Nemyslím si, že toto je človek, ktorý by mal zastávať post ministra životného prostredia
Video
Zdroj: TV Pravda

„Obidvaja sú zároveň známi svojimi agresívnymi vyjadreniami voči ochranárskej komunite a tiež šírením hoaxov či konšpiračných teórií, napríklad že „medveď je využitý ako biologická zbraň na likvidáciu vidieka“, alebo že sa medzinárodné elity snažia ľudí pripraviť o vlastníctvo áut tým, že si vymysleli klimatickú krízu (R. Huliak),“ uvádzajú iniciátori petície a otvoreného listu.

Huliak reagoval aj na otvorený list NR SR a vláde SR k budúcemu ministrovi životného prostredia. „Ten mediálny lynč, ktorý proti mne spustilo 37 mimovládok a celá akademická obec zastúpená zhruba 180 vraj odborníkmi v tejto oblasti, ktorí si spravili doslovne biznis z nášho envira na úkor nás všetkých. Aby ste vedeli, financie ministerstva životného prostredia a projekty majú slúžiť ľuďom a nie konečným poberateľom výhod jednotlivých mimovládnych organizácií," vyhlásil Huliak s tým, že 90 percent projektov, ktoré sú financované EÚ, sa nemôže skončiť tak, ako končia teraz.

„Musia to byť občania SR, obce, mestá, jednotlivé komunity, ktoré sa skutočne starajú o ochranu prírody a nesmie to končiť tak, ako to končilo teraz, v rukách jednotlivých politikov či strán, ktoré na tomto parazitovali a postavili si na tom volebnú kampaň a Slovenskú republiku, občana a hlavne slovenskú prírodu doslovne tunelovali,“ dodal Huliak.

L. Plaváková z PS: Rudolf Huliak patrí skôr do konšpiračnej scény, jeho nominácia by bola alarmujúca
Video
Zdroj: TV Pravda

Predseda SNS Andrej Danko sa po podpise koaličnej zmluvy vyjadril, že jeho nominantov šikanujú médiá a sťažuje sa, že novozvoleného poslanca za SNS Rudolfa Huliaka v pondelok navštívila polícia. „Ohradzujem sa voči útokom na jednotlivých kandidátov. Nechápem ani návštevu polície u pána Huliaka dnes ráno o desiatej. Nechápem tú šikanu voči pánovi Tarabovi. SNS a jej predsedníctvo mi dalo mandát, aby som v prvom kroku rokoval o ambíciách jednotlivých poslancov. Pre nás je jednota poslaneckého klubu v súčinnosti so SNS hlavnou prioritou,“ skonštatoval Danko s tým, že majú plné právo navrhnúť svojich kandidátov.

Pravda sa pýtala na návštevu policajtov v Očovej priamo NAKA. „Medializované informácie, ktoré zverejnil predseda jednej z politických strán sa nezakladajú na pravde. U Rudolfa H. dnes nebol vykonávaný žiadny policajný zásah. Uvedená osoba bola operatívne vyťažená ku skutočnostiam, ktoré nasvedčovali podozreniu z možného konania v rozpore so zákonom v súvislosti s podaním odstúpeným na NAKA z ÚŠP GP SR," uviedla NAKA v stanovisku s tým, že pondelkový termín, ako aj miesto stretnutia s policajtmi stanovil Huliak ešte 13. októbra, „pričom tento termín a miesto stretnutia (Očová) osobne potvrdil aj dnešného dňa pri telefonickom kontakte s príslušníkmi PZ a to v čase o cca 09:30 hod,“ dodala polícia.

214 debata chyba
Viac na túto tému: #minister #Andrej Danko #Rudolf Huliak #Štvrtá Ficova vláda