V prípade obvineného bratislavského exstarostu Rudolfa Kusého stále pokračuje vyšetrovanie

V prípade bývalého starostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa Kusého naďalej pokračuje vyšetrovanie. Čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. TASR to potvrdili z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

19.10.2023 14:17
Rudolf Kusý, ŠTS, Pezinok, rozhodovanie o väzbe Foto: ,
Rudolf Kusý
debata

„V uvedenej trestnej veci naďalej prebieha vyšetrovanie,“ priblížili z policajného prezídia. Bližšie informácie nie je podľa polície možné poskytovať z dôvodu, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu objasnenia a vyšetrenia veci.

Ešte v závere júna nevyhovel generálny prokurátor SR návrhu obvineného na zrušenie obvinenia postupom podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Kusého obvinili vlani v novembri v rámci akcie Development. Čelí podozreniam, že si mal v septembri 2022 cez sprostredkovateľov vyžiadať od developera úplatok vo výške 150-tisíc eur za vydanie územného rozhodnutia na výstavbu dvoch bytových domov v lokalite Vlárska na bratislavských Kramároch. Opakovane tvrdil, že sa cíti byť nevinný a o žiadny úplatok nežiadal. Po vznesení obvinenia sa vzdal funkcie starostu bratislavského Nového Mesta. Urobil tak krátko pred koncom funkčného obdobia.

debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #Rudolf Kusý